Hlavní navigace

Rovio

Proč jsme zapomněli na FarmVille i Angry Birds a kdo nás baví teď

Svět počítačových her zasáhly v posledním desetiletí dvě změny, které v něm nenechaly kámen na kameni: sociální sítě a chytré mobily.

Doba čtení: 11 minut

Tvůrci Angry Birds přestřelili. Rovio začíná propouštět

Necelá pětina týmu finské firmy bude muset odejít. Podle šéfa firmy je lepší udělat ostrý řez dříve než později.

Doba čtení: 1 minuta

Tvůrcům Angry Birds klesl zisk, mobilní aplikace ale čeká miliardová budoucnost

Mobilní byznys táhnou hry, ale svou pozici na špici si dlouho neudrží. Podle investiční banky Digi-Capital by do roku 2017 měly už víc než polovinu držet užitečnější aplikace.

30. 4. 2014 12:40
Doba čtení: 1 minuta

Zuřiví ptáci ve Hvězdných válkách s prasaty Impéria

Rovio celosvětově vypustilo hru „Angry Birds Star Wars“, vytvořenou v oficiální spolupráci s Lucasfilmem. Hra je dostupná z Google Play a z App Store, a je placená (na Google Play vychází na 72,47 Kč, na App Store na $0,99). Obsahuje více než 80 úrovní námětem vybraných ze Star Wars. Bojuje se také světelnými meči, blastery i Sílou, a ovšem proti imperiálním prasatům. Přímo ze hry se dá zakoupit a odemknout ještě čtyřicet úrovní výcviku s mistrem Yodou.

Doba čtení: do minuty

Rovio (tvůrce Angry Birds) hlásí 200 milionů aktivních uživatelů měsíčně

Společnost Rovio, známá především jako tvůrce hry Angry Birds, se může pochlubit dvěma sty miliony aktivních uživatelů měsíčně. Prohlásil to výkonný viceprezident firmy Andrew Stalbow na konferenci MIPCOM ve francouzském Cannes. Podle něj hraje každý den hry z produkce společnosti 20 až 30 milionů uživatelů. Konkurenční Zynga už dříve oznámila, že měsíčně eviduje více než 300 milionů aktivních uživatelů. 

10. 10. 2012 13:02
Doba čtení: do minuty

Zlá prasátka v oblibě tvůrců malware

Přes 80 tisíc lidí si nakazilo své Chrome malware – zachtělo se jim nové hry od Rovia a zlá prasátka (Bad Piggies) jim přinesla mírné problémy. Upozorňuje na to Barracuda Labs. Poněkud absurdní na tom všem navíc je, že hra Bad Piggies je dostupná pouze pro iOS (z iTunes za 0.99 USD pro iPhone, za 2.99 pro iPad) a Android (zdarma z Google Play).

Doba čtení: 1 minuta

Rovio (tvůrce Angry Birds) uvede svou první aplikaci pro čtečky

Zdroj: TechCrunch Budete‑li mít příští týden cestu na Frankfurtský knižní veletrh, pak na stánku Rovia (podle přiložené pozvánky) bude jedenáctého října v deset dopoledne předvedena první aplikace od Rovia pro elektronické čtečky. Více o ní zatím není známo, ale Rovio chce na místě přiblížit svou představu o digitálním vydávání: půjde nejspíše o jejich pohled na to, jak propojovat interaktivitu s informací textovou.

Doba čtení: do minuty

Rovio zkouší štěstí s novou hrou. Po Angry Birds přichází Amazing Alex

Amazing Alex je novinkou společnosti Rovio, známou hlavně skrz prozatím nekončící a stále úspěšnou řadu her pod značkou Angry Birds. Amazing Alex je ke stažení pro Android i iPhone v placené i zdarma dostupné podobě. 

12. 7. 2012 11:28
Doba čtení: do minuty

Rovio hlásí deset milionů stažení nových Angry Birds za tři dny

Nová verze Angry Birds Space se vydala do vesmíru nejenom provedením, ale i výkonově.

Doba čtení: 1 minuta