Hlavní navigace

Rovio hlásí deset milionů stažení nových Angry Birds za tři dny

26. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová verze Angry Birds Space se vydala do vesmíru nejenom provedením, ale i výkonově.

 Rovio na Twitteru oznámilo, že za tři dny od vypuštění nové verze Angry Birds Space si ji stáhlo přes deset milionů uživatelů. Detaily, jako zastoupení jednotlivých platforem nebo informaci o tom, kolik lidí si stáhlo placené extra levely, Rovio nepublikovalo. 

Zajímavé je, že od vydání nové verze Angry Birds si slibuje prospěch i Nokia a Microsoft a když se před několika dny objevily zvěsti, že Rovio nevydá hru pro Windows Phone 7, považovala to řada analytiků za velmi špatný signál, který může ovlivnit úspěch celé platformy. Rozjitřenou situaci a vznikající roztržku uklidňoval nakonec šéf Rovia Mikael Hed s tím, že Space verze bude i pro WP7.

Angry Birds Spaces 
Ptáci jdou do vesmíru…

Pro producenta mobilních her Rovio je vydání Angry Birds Space nejdůležitější událostí letošního roku a s napětím se očekávalo, zda vzbudí takový zájem jako předchozí Naštvaní ptáci.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.