Hlavní navigace

Tendr 4G

ČTÚ prodlužuje aukci mobilních kmitočtů

ČTÚ ústy svého tiskového mluvčího Františka Maliny uvedl, že dnes neoznámí výsledky aukce mobilních kmitočtů. Výběrové řízení na využívání rádiových kmitočtů k zajištění veřejné komunikační sítě v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz podle ČTÚ stále pokračuje. Datum ukončení aukce a vyhlášení výsledků závisí prý na dalším zájmu účastníků aukce o nabízené kmitočty. Podle předběžného harmonogramu výběrového řízení měly být výsledky aukce vyhlášeny právě dnes. měla být aukční fáze ukončena právě…

Doba čtení: 1 minuta

O volné mobilní kmitočty pro 4G mají zájem jen stávající operátoři a skupina PPF

O účast v aukci mobilních kmitočtů mají zájem současní mobilní operátoři, konktrétně: Telefónica Czech Republic a.s., T Mobile Czech Republic a.s., Vodafone Czech Republic a.s. Už včera oznámila, že podá přihlášku do aukce společnost PPF. Čtete také: Jakým operátorem chce být PPF? O desítky procent levnějším a s pětinou zaměstnanců

11. 9. 2012 11:51
Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ zveřejnil odpovědi na dotazy k aukci mobilních kmitočtů

ČTÚ zveřejnil odpovědi na dotazy (PDF, 151 kB), které mu byly zaslány v souvislosti s aukcí mobilních kmitočtů. ČTÚ obdržel k 2. srpnu 2012 dotazy od celkem šesti domácích i zahraničních subjektů. Dotazy směřovaly zejména k podmínkám účasti v aukci, k podmínkám využívání nabízených kmitočtů, k závazkům národního roamingu a rovněž k pravidlům vlastní aukční fáze. Další skupina dotazů se týkala postupu ČTÚ při ověřování plnění stanovených rozvojových kritérií a při řešení případů vzájemného…

Doba čtení: do minuty

Vláda k ČTÚ: dveře pro čtvrtého operátora otevřete ještě více

Vláda posvětila způsob, jakým Český telekomunikační úřad vypořádal připomínky k podmínkám nadcházející aukce kmitočtů pro mobilní broadband. Navíc mu doporučila, aby zvětšil příděl kmitočtů, vyhrazených v pásmu 1800 MHz jen pro případného nového hráče. Co všechno se v důsledku provedeného vypořádání změnilo?

Doba čtení: 9 minut

ČTÚ snížil celkovou vyvolávací cenu u aukce mobilních kmitočtů

ČTÚ dnes zveřejnil na svých webových stránkách podrobné vypořádání připomínek z veřejné konzultace podmínek aukce kmitočtů digitální dividendy. Úřad se zabýval připomínkami od 29 subjektů. Byli mezi nimi jak občané a občanské iniciativy, tak poslanci, profesní sdružení, mobilní operátoři působící na českém trhu, provozovatelé televizního vysílání a další podnikatelské subjekty.

Doba čtení: 1 minuta

LTE v ČR: jedno promile na opojení nestačí

Vypadá to jako další pilotní testování, ale prý už je to řádný komerční provoz. Takže si tu čárku přeci jen udělejme: LTE bylo v ČR spuštěno včera, 19.6.2012. Prvenství získává Telefónica Czech Republic.

Doba čtení: 8 minut

Těšíme se na české LTE

Čeští mobilní operátoři se chystají na LTE. K čemu nám bude mobilní síť, ve které svou FUP vyčerpáte za čtvrthodinu?

Doba čtení: 3 minuty

K podmínkám a pravidlům aukce mobilních kmitočtů se vyjádřilo 29 subjektů

V rámci veřejné konzultace podmínek a pravidel aukce kmitočtů digitální dividendy obdržel ČTÚ připomínky od 29 subjektů. Jsou mezi nimi jak občané a občanské iniciativy, tak poslanci, profesní sdružení, mobilní operátoři působící na českém trhu, provozovatelé televizního vysílání a další podnikatelské subjekty.

15. 5. 2012 13:47
Doba čtení: do minuty

ČTÚ prodlužuje veřejnou konzultaci aukce mobilních kmitočtů

ČTÚ prodlouží o tři týdny veřejnou konzultaci podmínek a pravidel aukce kmitočtů digitální dividendy. Úřad tak činí podle tiskového mluvčího Frantička Maliny v zájmu zajištění dostatečného prostoru pro uplatnění připomínek všech potenciálních účastníků aukce, a rovněž vyhověl žádosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR o prodloužení konzultace.

10. 4. 2012 12:43
Doba čtení: do minuty

Hledání čtvrtého operátora a zpřesnění podmínek 4G tendru

Tendr o 4G licence se ještě nedostal přes přípravnou fázi a již bylo třeba korigovat některá nedorozumění i vysvětlit širší souvislosti při hledání čtvrtého operátora. Je pro něj místo, měl by šanci?

Doba čtení: 13 minut

Je u nás místo pro tři další mobilní operátory?

Stávající mobilní operátoři dnes využívají jen polovinu kmitočtů, získaných před mnoha lety v rámci 3G licencí. I podle ČTÚ tak existuje „kmitočtový prostor“ pro nejméně tři další zcela srovnatelné operátory UMTS. Situace se ale má brzy změnit.

Doba čtení: 10 minut

Petice za levnější volání a regulerní nastavení podmínek výběrového řízení čtvrtého mobilního operátora

Během tohoto měsíce začalo připomínkové řízení k výběru nového mobilního operátora a alternativních operátorů. Vznikla petice, která si klade za cíl podpořit regulérní podmínky k výběrovému řízení. Může se totiž stát, že podmínky ve výběrovém řízení budou nastaveny špatně nebo výhodně pro jednoho účastníka.

26. 3. 2012 11:48
Doba čtení: do minuty

ČTÚ zveřejnil podmínky aukce mobilních kmitočtů

ČTÚ dnes oficiálně zahájil proces výberového řízení na kmitočty uvolněné přechodem na digitální televizní vysílání. Součástí následné aukce budou mobilní kmitočty v třech pásmech. (800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz). První krok celého procesu představuje dnešní zveřejnění podmínek a pravidel aukce na webu ČTÚ a zahájení veřejné diskuse o tomto dokumentu. Předběžný harmonogram výběrového řízení a aukce najdete přehledně zde.

20. 3. 2012 14:21
Doba čtení: do minuty

Aukce mobilních kmitočtů začíná

Český telekomunikační úřad včera představil hlavní obrysy nadcházející aukce mobilních kmitočtů, a dnes by je měl zveřejnit v plném znění. Dveře pro případného nového hráče otevřeny jsou, ale zase ne tak moc. Využít bude moci i národní roaming. Zato otevření stávajících sítí pro virtuální operátory se díky aukci nedočkáme.

Doba čtení: 10 minut