Hlavní navigace

Yammer

Facebook at Work čeká těžká cesta. Velké firmy mu nevěří

Vlastní sociální síť uvnitř Facebooku? Diskusní skupiny, chat nebo speciální pracovní profily pro všechny zaměstnance? Facebook se hrne do firemní interní komunikace.

Jan Beránek

21. 1. 2015 6:30
Doba čtení: 6 minut

Facebook jde proti LinkedIn i Googlu. Chystá pracovní sociální síť

Mark Zuckerberg chce pořád víc. Podle posledních informací FT by měla síť Facebook at Work přímo konkurovat kancelářským službám Googlu nebo Microsoftu.

Jan Beránek

18. 11. 2014 10:12
Doba čtení: 1 minuta

Zakladatel sociální sítě Yammer odchází po dvou letech z Microsoftu

Microsoft koupil sociální síť se zaměřením na firmy v roce 2012 za 1,2 miliardy dolarů. Yammer bude mít nově na starosti tým okolo kancelářského balíku Office 365.

Martin Vyleťal

25. 7. 2014 14:51
Doba čtení: 1 minuta

Proč Microsoft koupil "Facebook pro firmy"? Yammer mu má dát lidský rozměr

Když Microsoft oznámil, že kupuje sociální síť Yammer, některé komentáře to popisovaly jako zoufalý krok. Jako by tím prý Microsoft chtěl říct: jsme příliš asociální a konkurenci se díváme do zad. Jiní vidí naopak velký potenciál v propojení čím dál populárnějšího Yammeru s nástroji pro online spolupráci.

Michal Martoch

13. 7. 2012 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Microsoft chce koupit Yammer

Podle některých zdrojů jedná Microsoft o koupi služby Yammer (Microsoft Is Buying Yammer, According To People At Yammer). Bloomberg uvádí, že ve hře je cena převyšující jednu miliardu dolarů a koupě by mohla být uzavřena už dnes. Yammer je služba nabízející sociální síť pro podnikání. Společnost vznikla v roce 2008 a uvádí, že její služby používá na 200 tisíc firem. Zakladatelem je David Sacks, dřívější COO PayPal Inc. S ohledem na 85 milionů dolarů financování, které Yammer získal v únoru, je…

Daniel Dočekal

14. 6. 2012 7:24
Doba čtení: 1 minuta

Vnitrofiremní sociální síť čili prádlo se pere doma

Ano, mohli byste šéfovi říct na Zdi na Facebooku, co si myslíte o situaci ve firmě. Ale když to uděláte ve vnitrofiremní sociální síti, mohou vás i pochválit. Podívali jsme se k těm, kteří takové řešení používají.

Martin Vyleťal

9. 1. 2012 6:25
Doba čtení: 5 minut