Hlavní navigace

Facebook jde proti LinkedIn i Googlu. Chystá pracovní sociální síť

18. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mark Zuckerberg chce pořád víc. Podle posledních informací FT by měla síť Facebook at Work přímo konkurovat kancelářským službám Googlu nebo Microsoftu.

Mark Zuckerberg tvrdil, že Facebook má ještě kam růst. Teď už víme kam. Chatovat s kolegy, budovat svou síť kontaktů z byznysu a spolupracovat na dokumentech. Tři základní funkce, které má mít podle deníku Financial Times (FT) mít připravovaná služba Facebook at Work

Zaměstnanci firmy už podle FT službu testují několik měsíců a momentálně by se měly testy rozšířit i do společností mimo zdi centrály sociální sítě. 

Podle prvních – a velmi kusých a občas si odporujících zpráv – by měla služba být oddělena od současného Facebooku, aby se nemíchaly soukromé a pracovní záležitosti. Společná práce na dokumentech také podle TechCrunche neznamená jejich sdílení v cloudu, ale spíše nějakou jinou formu kooperace.

Produktivita práce

Aby Zuckerbergova novinka mohla prorazit, musí si každopádně vybudovat důvěru firemních klientů. A bude zajímavé sledovat, jak ji sociální síť, která je žije z vytěžování informací svých uživatelů, dosáhne.

Cloud23

Ne každá firma také chce svěřit své dokumenty nebo komunikaci službě, kterou nemá plně pod kontrolou. Facebook jako takový je v řadě společností zakázán kvůli udržení produktivity práce. 

Navíc v byznysu už má své pozice vybudované LinkedIn se svými 90 miliony uživatelů měsíčně. Podobně se v korporacích zabydlely aplikace od Googlu nebo od Microsoftu, který třeba kvůli firmám koupil před dvěma lety komunikační službu Yammer za 1,2 miliardy dolarů

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).