Hlavní navigace

Představujeme porotce soutěže WebTop100: Odborníci na použitelnost

Do soutěže WebTop100 se letos přihlásil rekordní počet webů a porota je v těchto chvílích začíná hodnotit. Představme si poslední skupinu porotců – garantů, o které jsme ještě nemluvili a která bude weby hodnotit z pohledu použitelnosti.
23. 8. 2012

Sdílet

V minulých třech článcích jsme si představili porotce soutěže WebTop100, kteří budou posuzovat technické řešení webů, marketingovou úspěšnost a grafický design. Dnes si představíme porotce, kteří budou přihlášené weby hodnotit z pohledu jejich použitelnosti. Podívejte se, kdo porotci jsou a co mají všechno za sebou.

Petr Kosnar

Petr Kosnar působí v oblasti vývoje webů s důrazem na použitelnost a uživatelský prožitek. Má zkušenosti jako návrhář, konzultant, lektor, kodér i jako programátor, a s radostí je kombinuje. 

Zabývá se výzkumem v oboru Human-Computer Interaction se zaměřením na chování a myšlení uživatelů. Je přesvědčený, že porozumění lidskému myšlení je alfou a omegou dobrého návrhu jakéhokoliv nástroje, produktu, či služby. Vystudoval obor Human-Technology Interaction na Eindhoven University of Technology, kde nyní zastává pozici Design Engineer na fakultě průmyslového designu. Momentálně zakládá v Praze Institut Aplikované Psychologie – INAPS.

Jakub Goldmann

Jakub Goldmann je GUI designerem ve společnosti Seznam.cz, kde pracuje už čtyři roky. 

Má za sebou 8 let práce v grafice a navrhování použitelného GUI. 

S oblibou také říká: 

„Lidé na internetu nehledají webové stránky, hledají odpovědi na své otázky. Vytvořte takové weby, které jim tyto odpovědi budou neustále přinášet. Tvořte jednoduché weby.“ 

LinkedIn profil 

Alexandra Oravcová

Alexandra Oravcová se v online světě pohybuje devět let. Pět let pracovala pro české zastoupení společnosti Apple jako online specialista. Rozjela zde český store.apple.cz, který byl v té době nejúspěšnějším online Apple obchodem ve Střední a Východní Evropě. Poslední čtyři roky se zabývá koncepčními návrhy webových stránek a aplikací s důrazem na uživatelskou použitelnost. 

V současné době pracuje jako user experience designer pro společnost LMC s. r. o. – provozovatele největších českých pracovních portálů Jobs.cz a Prace.cz. Věří, že uživatelská použitelnost není jen o web designu, ale o veškerém komfortu a zkušenosti uživatele s produktem. LinkedIn profil 

Martin Snížek

Martin Snížek se dlouhodobě věnuje použitelnosti, obchodní výkonnosti a analytice webu. Pracoval v Symbiu, H1.cz, Direct Pojišťovně a nyní působí ve firmě Optimics, kterou spoluzaložil v roce 2009. Optimics pracuje pro klienty jako Mall.cz, ČSOB Pojišťovna, Hypoteční banka, ING Pojišťovna, Telefónica O2 nebo Avast. 

Věnuje se především analytice a následnému zvyšování výkonnosti webu prostřednictvím lepšího poznání jeho zákazníků. Možná znáte i Martinův starší blog. LinkedIn profil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).