Hlavní navigace

Nova Sport HD - Nova Sport ve vysokém rozlišení

  • Historie vysílání stanic se značkou Nova ve vysokém rozlišení se začala psát 11. října 2007, kdy česká komerční jednička otevřela budovu zpravodajského News Center. Nova Sport se ale v HDTV objevila až později, a to téměř o rok a půl. V době, kdy se News Center otvíralo, totiž vysílala pod svým starým názvem Galaxie sport. Za rozšířením této stanice mezi diváky stojí především společnost Smart Comp. a satelitní platforma Skylink.

Sdílet

TV Nova HD logo 2008

Nova představila zpravodajské News Center

Televize Nova představila novinářům 11. října 2007 svůj nový zpravodajský dům nazvaný News Center. Diváky toho čekalo opravdu hodně – zpravodajství ve vysokém rozlišení (1920×1080i) a formátu 16:9, nové studio s plazmovou stěnou 8×4 metry a jako standard pro záznam Blu-ray disky. Na televizní obrazovce se objevila i nová moderátorská dvojce – II. vicemiss ČR roku 2006 Renáta Czadernová a současný zprávař Pavel Dumbrovský.
Kindernay Marek

Marek Kindernay: Pokud bychom chtěli zahájit HD vysílání, tak můžeme třeba zítra

4. října 2008 došlo po téměř sedmi letech k zániku oblíbeného sportovního kanálu Galaxie sport a na televizních obrazovkách se objevil „nový“ program s názvem Nova sport. Rozhovor ze 16. září jsme proto věnovali právě jemu. Zpovídaným byl ředitel tohoto kanálu Marek Kindernay. Hovořil o plánech, jak televizi ještě více zlepšit, konkurenčních sportovních kanálech i chystaném vysílání ve vysokém rozlišení.
TV Nova Sport HD logo

Příští sobotu odstartuje Nova Sport HD

Dva kabeloví operátoři nabídli od soboty 21. února 2009 vysílání sportovního kanálu Nova Sport ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a čtenáři serveru DigiZone.cz byli první, kteří se to dozvěděli. V den startu byl potvrzený frýdecko-místecký operátor Mattes AD, dále se objevil atraktivní program v nabídce jednoho z největších operátorů u nás, Telefóniky O2.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).