Hlavní navigace

Půlroční vývojářská Windows Azure soutěž zná své vítěze, celkový vítěz letí do LA.

[Tisková zpráva] Dne 11. května 2011 proběhlo slavnostní vyhlášení půlroční vývojářské Windows Azure soutěže v rámci konference Microsoft Windows Azure Platform Vision. Ceny vítězům předal významný host – viceprezident Microsoftu pro střední a východní Evropu – pan Don Grantham.

Sdílet

Za celou dobu trvání soutěže se přihlásilo více jak 50 společností se svojí aplikací, z toho přes 30 z nich splnilo veškeré podmínky. Odborná porota každý měsíc vybrala nejlepší aplikaci (dohromady pět) a závěrem celkového vítěze, jímž se stala aplikace iDoklad.cz od společnosti CÍGLER SOFTWARE.

Po slavnostní části probíhala velmi živá několika hodinová panelová diskuse o Azure platformě a jejích výhodách mezi přítomnými zájemci o vývoj na této platformě a vítěznými společnostmi.

Po slavnostní části probíhala velmi živá několika hodinová panelová diskuse o Azure platformě a jejích výhodách mezi přítomnými zájemci o vývoj na této platformě a vítěznými společnostmi.

Výherci mimojiné získali finanční podporu 25 000 Kč na marketingové aktivity a výrazné zviditelnění na odborných portálech včetně serveru Lupa.cz, jehož zástupce byl v odborné porotě. Celkový vítěz postoupil do regionálního kola soutěže a byl odměněn konzolí Xbox 360 s Kinectem. Zároveň získal plně hrazenou cestu na celosvětové setkání partnerů Microsoftu, které se letos koná během léta v Los Angeles. Tvůrce každé aplikace pro platformu Windows Azure získal právo bezplatně používat logo “Powered by Windows Azure“ a byl zmíněn v sérii článků na odborných serverech.

Zeptali jsme se Martina Cíglera, předsedy představenstva společnosti CÍGLER SOFTWARE, a.s., která vyhrála a postoupila se svojí aplikací iDoklad.cz do regionálního kola soutěže:

1)              Proč jste si pro vaše řešení vybrali Windows Azure platformu?
„Výběr platformy jsme zvažovali docela dlouho – skloňovali jsme snad všechny možnosti od vlastních serverů přes běžný hosting až po Windows Azure. Poslední platforma zvítězila ze dvou důvodů – z našeho pohledu umožňuje naprosto bezproblémový provoz a škálovatelnost, a navíc je řádově levnější, než jakýkoliv jiný hosting. Třetí důvod se objevil po dvou měsících provozu – na rozdíl od dat uložených u běžných hosterů, vnímají zákazníci Azure jako bezpečnou platformu.“

2)              Proč by vaše aplikace měla vyhrát regionální kolo soutěže v rámci střední a východní Evropy, co nabízí?
„Myslíme si, že iDoklad má našlápnuto stát se velmi rychle obecně známou službou nejen v Evropě. Dnes, zatím bez jakékoliv reklamy, máme průměrný přírůstek přes padesát účtů denně, navíc s rostoucí tendencí, a to se stále bavíme pouze o České republice a české mutaci. Před spuštěním jsou jazykové a legislativní mutace iDokladu (v zahraničí pod názvem a na doménách ItsMyBill) a současně i řada funkcí zaměřených právě na cílovou skupinu iDokladu. Proto se domnívám, že Azure Contest a iDoklad jsou v perfektní symbióze – iDoklad pomáhá Windows Azure v popularitě, vítězství v soutěži naopak pomůže iDokladu.“

Společná fotografie zástupců vítězných společností spolu s prezidentem Microsoftu pro střední a východní Evropu.

Společná fotografie zástupců vítězných společností spolu s prezidentem Microsoftu pro střední a východní Evropu.

Další aplikace a společnosti, které porota vybrala jako nejplepší v daném měsíci jsou:

GETMORE, s.r.o.

HRM aplikace pro AFD Group, migrace z Oracle na SQL Azure.

A&&L soft, s. r. o.

eCobra – řešení pro bezpečnou autentizaci splňující nejnáročnější požadavky moderních informačních systémů, jako jsou systémy elektronického bankovnictví.

The KITE, s.r.o.

The KITE Homeport System je aplikace poskytující komplexní správu dat a prostředků potřebných pro provoz automatizované půjčovny kol.

Polomino Services, s.r.o.

Convey system – moderní řešení pro správu případů vhodné pro právní kanceláře, samostatné advokáty i firemní právníky.

ALC, spol. s r.o.

ALVAO Service Desk je profesionální nástroj pro work management v ICT a specializovaných odděleních technické podpory.

Celkový vítěz vývojářské Azure soutěže a postupující do regionálního kola:

CÍGLER SOFTWARE, a.s.

iDoklad.cz – účetní aplikace pro malé a střední podniky s uživatelským rozhraním v Silverlightu.

Rozhovory s výherci najdete na:

Reakce účastníků soutěže byly velmi kladné. Rozhodli jsme se proto podobnou soutěž brzy zrealizovat znovu. Již nyní můžete registrovat svoji aplikaci na Microsoft Platform Ready portále, splnit jednu z budoucích podmínek a získat celou řadu výhod, např. logo “Powered by Windows Azure“.

Proč vyvíjet pro Windows Azure?

Neřešíte správu technologické infrastruktury, soustředíte se na vývoj, poskytování služeb a hodnot svým zákazníkům. Máte obrovskou flexibilitu v provozu vašich aplikací, které jednoduše čerpají výkon dle aktuální spotřeby. Otevírají se vám nové trhy a obchodní příležitosti.