Z MySpace uniklo 17 GB privátních fotek
Z komunitního serveru MySpace unikly neveřejné fotografie uživatelů. Jde o balík o 17 GB obsahující přes půl milionu fotek, který se dostal do oběhu, takže si jej nyní může kdokoliv stáhnout. Podle dostupných informací bylo k získání těchto dat použito poměrně primitivního bezpečnostního nedostatku. Do přehrávače prezentací složených z fotek stačilo doplnit číslo profilu uživatele na MySpace a zobrazily se i fotky označené jako privátní. Řada z nich byla přitom dosti choulostivých.
Tato zranitelnost byla údajně veřejně známá řadu měsíců, ale provozovatelé MySpace ji neřešili kvůli domnělé malé možnosti zneužití. Evidentně se ale přepočítali. Chyba je již opravena, ale to už uniklé fotografie nesprovodí ze světa. Tento případ znovu otevírá diskuzi, zda-li je moudré svěřovat komunitním serverům citlivá data. (Blog.synopsi.com)
Dále čtěte…
- Active X používané MySpace a Facebookem mohou být rizikem 7. 2. 2008 8:36
- Hackeři chtějí v dubnu útočit na oblíbený server MySpace 22. 3. 2007 8:51
- Co vlastně zveřejnil Ron Bowes? Telefonní čísla ne 30. 7. 2010 14:34
- Facebook hacknut? Nikoliv 29. 7. 2010 13:40
- Nový Windows Live Hotmail už nabíhá některým uživatelům 16. 6. 2010 15:21
maji co chteli
celé vláknoRe: maji co chteli
celé vláknoRe: maji co chteli
celé vláknoRe: maji co chteli
celé vláknoRe: maji co chteli
celé vláknoMimochodem - ony i ty seznamy, co mate nakoupit mohou byt pro Velke Bratry zajimave. Minimalne pro to, aby vas mohli nekdy pak otravovat reklamami (vlastne spamem).
Posbirat od masy lidi furu osobnich informaci a pak z nich dolovat zajimavosti na kterych se da vydelat neni dnes zdaleka obtizne, mimo jine take proto, ze lide jsou nebetycne blbi.
A radeji uz nedomyslet, jak mohou byt mnohe informace zneuzitelne treba pri zmenach politickych rezimu nebo pri rozvijeni statne buzeracnich mechanismu.
Ale kdo chce kam, pomozme mu tam :-)
kde to je k mání?
celé vláknoRe: kde to je k mání?
celé vláknofreefoto
Obnažování na serveru
celé vláknoOstatně tohle je i jeden z důvodů, proč mě zatím nijak nechytly ony slavné "web 2.0 on-line aplikace". Zkrátka když bych se ocitl u nějakého PC, kde není žádný kancelářský balík, nebo mailový klient, tak se ona on-line aplikace může hodit, ale pro trvalé použití? To mi nesedí. Mám rád aplikace na lokálu, stejně jako svá data. Na internet a síť má patřit jen to, co je pro zveřejnění výslovně určeno - cokoliv ostatního tam nemá co dělat.
Re: Obnažování na serveru
celé vláknoprivátní fotky nejsou v ČR problém
celé vláknoU nás tohle nikdo neřeší. Třeba na rajče nebo estránky lidi hrnou svoje soukromé fotky do nezaheslovaných alb a je jim to úplně jedno.
Fotky na netu, sranda na střeše
celé vláknohttp://www.33reasons.com/all.htm