Hlavní navigace

A je to tu zase. Britská ministryně vnitra brojí proti šifrovaným chatovacím aplikacím

Sdílet

Jan Beránek 27. 3. 2017

Ve Spojených státech už se podobné kolečko několikrát otočilo. Teď je na řadě Evropa. Zatímco se chatovací aplikace chlubí tím, že šifrují veškerou komunikaci, politici to berou, především po teroristických útocích, jako potenciální hrozbu. 

Britská ministryně vnitra Amber Rudd o víkendu nadhodila svou vizi, kdy by měly technologické firmy víc spolupracovat s bezpečnostními složkami a přestat poskytovat „tajné místo pro komunikaci teroristů“. Informuje o tom agentura Reuters

Tradiční rozpor bezpečnost versus soukromí vyhřezl potom, co se objevily informace, že v Británii narozený terorista Khalid Masood posílal zprávy přes WhatsApp ještě pár chvil před samotným londýnským útokem.

Firmy, které za aplikacemi stojí, se ale do otevřené spolupráce s úřady příliš neženou. Velké spory vedl s americkou vládou Apple po střelbě v San Bernardinu. Microsoft kvůli špehovacímu zákonu dokonce vládu zažaloval

Britská ministryně ale chce přitvrdit. „Musíme si být jistí, že naše tajné služby budou schopné v takových situacích prolomit šifrování WhatsAppu,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.