Hlavní navigace

Amazon spouští v Polsku vlastní retailovou síť

2. 3. 2021

Sdílet

Amazon - sídlo - Santa Clara - Kalifornie Autor: Depositphotos

Polským retailovým prodejcům vyrostla konkurence v podání globálního online giganta Amazon. Ten na adrese Amazon.pl spouští vlastní retailovou síť zaměřenou na trhy střední a východní Evropy. Firma to oznámila v tiskovém prohlášení.

Firma nabídne polským zákazníkům více než 100 milionů produktů z 30 kategorií od tisíců evropských i domácích polských dodavatelů. Objednávky nad 100 zlotých dopravovaných Amazonem navíc obchod zákazníkům doručí zdarma. Prodejce nabídne také mezinárodní verze domácích asistentů Echo a Echo Dot.

Amazon v Polsku momentálně provozuje devět skladů a zaměstnává 18 tisíc lidí, přičemž další tisícovka bude pracovat v plánovaném desátém skladu, který společnost letos otevře v Świebodzinu.

Server Emerging Europe upozorňuje, že retailová síť Amazonu představuje přímou konkurenci pro zavedeného polského retailera Allegro, Ten loni v říjnu vstoupil na Varšavskou burzu a stal se v rámci burzy největší firmou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).