Hlavní navigace

Američané koupili českou vývojářskou firmu SDE Software Solutions

22. 4. 2021

Sdílet

SDE Software Solutions Autor: SDE

Další česká IT společnost míří pod křídla velké zahraniční společnosti. V roce 1995 založenou brněnskou firmu SDE Software Solutions za nespecifikovanou částku získal americký podnik 3Pillar Global. Asi 130 zaměstnanců ve vývojových centrech v Brně, Olomouci a Ostravě se stává součástí společnosti se zhruba 1800 lidmi. Oba subjekty se soustředí na zakázkový softwarový vývoj.

SDE je formálně ovládaná americkou entitou Trinity Resource Partners ze Severní Karolíny. Majiteli jsou Donnie Goins a Michael Miller, generálním ředitelem SDE je pak Kamil Veřmiřovský. Obchod je veden v USA, SDE proto dodává zejména zákazníkům z amerického východního pobřeží.

Tržby SDE v roce 2019 dle účetní závěrky činily 76,6 milionu korun (rok předtím 57 milionů) se ziskem po zdanění 366 tisíc a osobními náklady 62,9 milionu korun.

3Pillar Global byla založena v roce 2006 se sídlem ve Virginii a postupně se i díky akvizicím rozrostla do dalších zemí jako jsou Rumunsko, Kostarika, Latinská Amerika nebo Indie. Mezi zákazníky má například National Geographic, PBS, Equinox, Fortune nebo Carfax. Koupě SDE má mimo jiné zajistit další geografické rozšíření a pokrytí globální pracovní dostupnosti na 24 hodin denně, pět dní v týdnu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).