Hlavní navigace

Američané kupují brněnskou síťařskou IT společnost Flowmon Networks

Sdílet

Jan Sedlák 6. 11. 2020

Další tuzemská technologická společnost míří do zahraničních rukou. Americký technologický podnik Kemp Technologies za nespecifikovanou částku kupuje brněnskou firmu Flowmon Networks. Ta měla v minulosti už několika odkupních nabídek.

Flowmon, který vyvíjí a prodává technologie na monitoring síťového provozu, vznikl v roce 2007 jako univerzitní spin-off, a to pod názvem Invea-Tech. Dnes působí ve více než 40 zemích a má přes 1200 zákazníků, mezi nimi například Kia Motors, Orange, Tieto, Sega, KBC, Raiffeisenbank a další.

V Brně v létě došlo k podobnému obchodu. Americký Intel koupil firmu Netcope Technologies zabývající se FPGA čipy a síťovými akcelerátory. Netcope se v minulosti oddělil právě z Flowmonu. Intel dnes na bázi této akvizice v Brně dál rozvíjí vývoj.

Tržby Flowmonu v loňském roce dosáhly na 318 milionů korun. Za dva roky od nástupu nového vedení šlo o nárůst 68 procent. Mimo jiné proto, že posílil obchod.

“Očekáváme, že oblast analýzy síťového provozu s ohledem na zvyšující se nároky na provoz a bezpečnost firemní infrastruktury výrazně poroste i v následujících letech. V současnosti jsme svědky hromadného přechodu firem na cloud a využívání služeb modelem SaaS. Díky tomu roste poptávka po nástrojích, které dokáží zajistit jejich kritické služby napříč prostředími,” popisuje šéf Flowmonu Jiří Tobola.

Flowmon detekuje anomálie v počítačových sítích a dokáže odhalovat případné problémy. Kemp se zase soustředí na inteligentní řízení provozu, autentizaci a mitigaci útoků na aplikace. Spojením má vzniknout jeden nástroj pro kontrolu kvality doručovaných aplikací a služeb.

“Integrace s nástroji Flowmon pro monitorování a diagnostiku výkonu sítě (NPMD) a detekci a reakci na hrozby (NDR) vytváří most mezi sítí a aplikacemi a dává tak síťovým a bezpečnostním týmům plnou kontrolu nad aplikační zkušeností uživatele,” vysvětlují firmy své spojení.

“Spojením s Kemp technologiemi pro frontend proxyload balancing a aplikační firewalling vzniká úzce integrovaný proces zpětné vazby a řešení událostí, který poskytuje nejen přesný vhled, ale také řeší hlavní příčinu problémů vedoucích k degradaci aplikační zkušenosti (AX).”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.