Hlavní navigace

Američané kupují brněnskou síťařskou IT společnost Flowmon Networks

6. 11. 2020

Sdílet

Flowmon Networks Autor: Jan Sedlák

Další tuzemská technologická společnost míří do zahraničních rukou. Americký technologický podnik Kemp Technologies za nespecifikovanou částku kupuje brněnskou firmu Flowmon Networks. Ta měla v minulosti už několika odkupních nabídek.

Flowmon, který vyvíjí a prodává technologie na monitoring síťového provozu, vznikl v roce 2007 jako univerzitní spin-off, a to pod názvem Invea-Tech. Dnes působí ve více než 40 zemích a má přes 1200 zákazníků, mezi nimi například Kia Motors, Orange, Tieto, Sega, KBC, Raiffeisenbank a další.

V Brně v létě došlo k podobnému obchodu. Americký Intel koupil firmu Netcope Technologies zabývající se FPGA čipy a síťovými akcelerátory. Netcope se v minulosti oddělil právě z Flowmonu. Intel dnes na bázi této akvizice v Brně dál rozvíjí vývoj.

Tržby Flowmonu v loňském roce dosáhly na 318 milionů korun. Za dva roky od nástupu nového vedení šlo o nárůst 68 procent. Mimo jiné proto, že posílil obchod.

“Očekáváme, že oblast analýzy síťového provozu s ohledem na zvyšující se nároky na provoz a bezpečnost firemní infrastruktury výrazně poroste i v následujících letech. V současnosti jsme svědky hromadného přechodu firem na cloud a využívání služeb modelem SaaS. Díky tomu roste poptávka po nástrojích, které dokáží zajistit jejich kritické služby napříč prostředími,” popisuje šéf Flowmonu Jiří Tobola.

Flowmon detekuje anomálie v počítačových sítích a dokáže odhalovat případné problémy. Kemp se zase soustředí na inteligentní řízení provozu, autentizaci a mitigaci útoků na aplikace. Spojením má vzniknout jeden nástroj pro kontrolu kvality doručovaných aplikací a služeb.

“Integrace s nástroji Flowmon pro monitorování a diagnostiku výkonu sítě (NPMD) a detekci a reakci na hrozby (NDR) vytváří most mezi sítí a aplikacemi a dává tak síťovým a bezpečnostním týmům plnou kontrolu nad aplikační zkušeností uživatele,” vysvětlují firmy své spojení.

“Spojením s Kemp technologiemi pro frontend proxyload balancing a aplikační firewalling vzniká úzce integrovaný proces zpětné vazby a řešení událostí, který poskytuje nejen přesný vhled, ale také řeší hlavní příčinu problémů vedoucích k degradaci aplikační zkušenosti (AX).”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).