Hlavní navigace

Brněnský Flowmon dosáhl na 318 milionů, monitoring sítí má nadále růst

3. 4. 2020

Sdílet

Flowmon Networks Autor: Jan Sedlák

Brněnská společnost Flowmon Networks, která vyvíjí a prodává technologie na monitoring síťového provozu, roste osm let v řadě a v roce 2019 se její tržby dostaly na 318 milionů korun. Od nástupu nového vedení před dvěma lety jde o nárůst o 63 procent.

„Očekáváme, že oblast analýzy síťového provozu s ohledem na zvyšující se nároky na provoz a bezpečnost firemní infrastruktury výrazně poroste i v následujících letech. V současnosti jsme svědky hromadného přechodu firem na cloud a využívání služeb modelem SaaS. Díky tomu roste poptávka po nástrojích, které dokáží zajistit jejich kritické služby napříč prostředími,“ odhaduje výkonný ředitel Flowmonu Jiří Tobola.

Firma nejvíce rostla ve zdejším regionu střední a východní Evropy a také v Japonsku. „Investice a změny, které Flowmon realizoval s ohledem na své aktivity v USA, stály v minulém roce za výrazným nárůstem nových zákazníků a partnerů v tomto regionu. V souladu s očekáváním si firma výrazně polepšila v západní Evropě a oproti předchozímu roku tak v zahraničí zaregistrovala 47procentní nárůst prodejů, přičemž podíl exportu na celkových prodejích činil 58 procent,“ dodává podnik.

Flowmon prozatím zveřejnil výroční zprávu za rok 2018. Podle ní v tomto roce utržil 232,7 milionu korun. Meziročně šlo o růst 30 procent.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).