Hlavní navigace

Antimonopolní úřad zatím zakázal České televizi uzavřít smlouvu na hloubkový audit

Sdílet

Filip Rožánek 21. 7. 2021
Česká televize Autor: Česká televize

Česká televize zatím nemůže uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na provedení hloubkového auditu nákladů. Brání jí v tom předběžné opatření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který rozhoduje o námitce jednoho z neúspěšných uchazečů. Při středečním zasedání Rady České televize o tom informoval generální ředitel Petr Dvořák.

Firma, která se obrátila na antimonopolní úřad, podle České televize nesplnila podmínky veřejné zakázky, a proto byla z tendru vyloučena. Nyní žádá ÚOHS, aby zrušil její vyloučení a zrušil i rozhodnutí o výběru vítězného uchazeče.

Na rozhodnutí o námitce má úřad 60 dnů. „Těchto 60 dnů by uběhlo v polovině července. Úřad do té doby nerozhodnul, a tak vydal předběžné opatření,“ vysvětlil finanční ředitel České televize David Břinčil. Tímto krokem si úřad prodloužil lhůtu na vyjádření.

Kdy antimonopolní úřad rozhodne, není zřejmé. Úřad žádný termín neuvedl a Česká televize nemůže jeho rozhodnutí nijak urychlit. 

Veřejnou zakázku na hloubkový audit nákladů vyhlásila Česká televize na základě rozhodnutí Rady České televize, jejíž místopředseda Pavel Kysilka se na přípravě tendru podílel. Předpokládá se, že od uzavření smlouvy s vítězem potrvá audit zhruba šest měsíců (podrobnosti jsme uvedli v tomto článku).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2021 8:59

  Michal Kubeček

  Takže se nejdřív bude muset udělat hloubkový audit výběrového řízení na hloubkový audit. Ještě že se toho ujme ÚOHS a nebude potřeba na ten audit udělat výběrové řízení, jinak by se to taky mohlo celé zacyklit... :-)

 • 22. 7. 2021 11:11

  BobTheBuilder

  Je to drzost od úřadu. Nestíhá zákonné termíny, tak si jen tak vydá předběžné opatření.
  Ale úřady takové prasárny dělají běžně, třeba 7 měsíců zkoumali, zda se 20letý autistický mládenec neuzdravil a jestli mu tedy můžou prodloužit ZTP/P - přitom stačilo ověřit, že nebyl v Lurdách. Zkuste ale vy nedodržet nějakou lhůtu - 30 dnů, 15 dnů, někdy dokonce jen 8 dnů.

 • 22. 7. 2021 16:45

  Trident

  Posudkovi lekari jsou komici I se socialkou. Tedy aspon pokud hovorime o ruskem městě a okoli.

  Mama je prakticky hluchá uz dlouho ale nedali ji x let duchod a nedostala ani preskrtle ucho na auto. Nicméně mela to už jako kod v ridicaku.
  Pak se prijhlasila kvuli změně bydliste jinde.
  Po nekolika letech se prislo na to ze už mela dostat duchod dávno, ucho taky a stat doplacel jak mourovatej. A slo to i bez pravnika. Stacil prubojny doktor - specialista co se postavil za pacienta.

  22. 7. 2021, 16:46 editováno autorem komentáře