Hlavní navigace

Aplikace k reality show TV Prima se vymkla kontrole, museli ji dočasně vypnout

21. 4. 2021

Sdílet

Like House Autor: TV Prima

Televize Prima zařadila do svého odpoledního vysílání reality show Like House, v níž skupina populárních uživatelů Tik Toku a dalších sociálních sítí žije pod dohledem kamer ve vile u Berouna. Vítěz soutěže, který od diváků získá nejvíce hlasů, dostane hlavní cenu ve výši půl milionu korun.

Hlasování probíhá přes mobilní aplikaci Oukee, kterou vyvinula společnost Go Social. Kromě udílení kladných a záporných hlasů ale do ní uživatelé také mohou nahrávat obsah. „Aplikace nabízí nahrávat obsah, a tak lidi nahrávali, cokoliv je napadlo,“ varoval na sociální síti Twitter Jonáš Čumrik alias Johny Machette.

V pondělí večer se v aplikaci objevilo porno včetně zoofilie, také násilí na zvířatech nebo snímky drastických následků různých nehod. Oficiální stanovisko provozovatele je, že „došlo k hackerskému útoku“. „Hackeři aplikaci zaspamovali nevhodným obsahem a po dohodě s provozovatelem byla ihned vypnuta,“ stojí v prohlášení zveřejněném na instagramovém profilu reality show. „Každý nový příspěvek nyní projde přísnou ruční kontrolou,“ oznámili pořadatelé v úterý.

„Prosím, kontrolujte svým dětem, jaké aplikace mají v telefonu a co tam sledují,“ nabádá rodiče Johny Machette.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).