Hlavní navigace

Apple TV+ startuje 1. listopadu, obsah bude ve 40 jazycích

10. 9. 2019

Sdílet

The Morning Show Autor: Apple

Společnost Apple představila podrobnosti o své televizní službě. Apple TV+ odstartuje 1. listopadu 2019 a bude dostupná ve více než stovce zemí. Spustit půjde na telefonech iPhone a tabletech iPad s iOS ve verzi 12.3 a vyšší, dále na Apple TV 4K, Apple TV HD, Apple TV 3. generace, iPodu Touch a počítačích Mac s MacOS Catalina.

Firma se domluvila na spolupráci se Samsungem, takže další podporovanou platformou budou chytré televizory Samsung vyrobené od letošního roku. Avizována je podpora Amazon Fire TV, televizorů LG, přehrávačů Roku a televizorů Sony. Ale i ten, kdo nemá žádné z těchto zařízení, se ke službě dostane – a to v prohlížečích Chrome, Safari a Firefox na adrese tv.apple.com.

Cena byla stanovena na 4,99 dolaru měsíčně (v Česku 139 Kč), a to za rodinný přístup až pro šest lidí. Kdo si počínaje 10. zářím 2019 koupí nový iPhone, iPad, Apple TV, iPod Touch nebo počítač Mac, ten bude mít přístup k Apple TV+ na jeden rok zadarmo. Pořady půjdou přehrávat i offline.

Apple TV+ bude obsahovat výhradně původní pořady natočené pro tuto službu. Od 1. listopadu bude dostupné drama See, seriál The Morning Show, komedie Dickinson, sci-fi For All Mankind, dětský seriál Helpsters nebo animák Snoopy in Space. Většinou půjde o první tři díly od každého pořadu a další budou přibývat každý týden. Některé seriály budou zveřejněny naráz.

tiskové zprávě Apple dodává, že pořady na Apple TV+ budou titulkovány nebo nadabovány do téměř 40 jazyků. V osmi jazycích bude dostupný audiopopis děje pro špatně vidící a nevidomé.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 9. 2019 21:21

    Prazanda

    Od Applu asi docela pochopitelné i bez toho, že by měli své vlastní televizory (kdysi se sice snažili o Loewe, ale nic z toho nevzešlo). Přecejen oni tak nějak rádi pořád něco svého, exkluzivního. Na druhou stranu si ale říkám, kam až tohle půjde, když si každá druhá společnost pořídí vlastní stream službu. Vrátí to lidi ke stahování? Protože kdo by si taky mohl dovolit zaplatit vše, aby měl výběr ze všech možných. Snad jednou přijde nějaká služba, která bude kvalitní obsah odkupovat od "steam studií", podobně jako to dnes dělají běžné televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).