Hlavní navigace

Avast daroval miliony neziskovce, která poskytuje informace FBI či Europolu

10. 9. 2020

Sdílet

Jaya Baloo, Avast

Česká společnost Avast darovala půl milionu dolarů, tedy asi 12,2 milionu korun, mezinárodní neziskové organizaci The Shadowserver Foundation. Ta díky sběru a analýze dat vytváří síť pro zlepšování kybernetické bezpečnosti.

Jde o letošní největší jednotlivý příspěvek. Trend Micro v květnu oznámilo dotaci 600 tisíc dolarů, ta je však rozložená do tří let. Internet Society přispěla sumou 400 tisíc dolarů.

Avast organizaci přispěl na základě urgentní výzvy, díky které může být dále v chodu a bylo možné s náklady 400 tisíc dolarů přestěhovat datacentrum. Letos tak bylo vybráno 2,1 milionu dolarů.

Shadowserver sbírá data o kybernetickém provozu, bezpečnosti a threat intelligence od různých společností a subjektů na trhu, dělá nad nimi vlastní skeny a vytváří honeypoty. Tyto výsledky pak poskytuje například národním bezpečnostním CSIRT týmům nebo entitám typu FBI, Interpol a Europol.

“Organizace (Shadowserver) na denní bázi skenuje celý IPv4 internet, operuje sinkhole infrastrukturu a provozuje rozsáhlou síť honeypotů a honey klientů pro sběr informací. Organizace také sbírá syrová data, analyzuje malware a udržuje aktualizované vzorky,” popisuje kyberbezpečnostní šéfka Jaya Baloo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).