Hlavní navigace

Avast daruje na boj proti COVID-19 v Česku a v USA celkem 25 milionů dolarů

29. 4. 2020

Sdílet

Avast - logo Autor: Avast

Česká antivirová firma Avast věnuje na boj proti nemoci COVID-19 celkem 25 milionů dolarů - v přepočtu skoro 625 milionů Kč. Na firemním blogu to oznámil generální ředitel Ondřej Vlček.

„Jsme přesvědčeni, že nejrychlejší způsob jak z krize ven povede přes opravdový vědecký výzkum a inovace. Jedině systematický a dobře financovaný přístup k testování, léčbě a vakcinaci povede k uvolnění karanténních opatření a v konečném důsledku k záchraně více životů a minimalizaci ekonomických ztrát,“ napsal.

Nadační fond Avast jednak daruje 12 milionů dolarů programu COVID-19 Therapeutics Accelerator, který podpořila také nadace Billa a Melindy Gatesových, Nadace Wellcome nebo firma Mastercard. Vlček se stane členem představenstva této iniciativy, která má přispět k vývoji a výrobě vakcíny.

Dalších 8 milionů dolarů Avast daruje organizaci Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI), která na vývoji vakcíny také pracuje. Podpořila také projekt Folding@Home, který se snaží pomocí distribuovaných výpočtů vědcům v hledání léků pomoci (detaily viz Folding@Home je díky koronaviru na výpočetní kapacitě téměř 2,5 exaFLOPS).

Antivirová firma také dá celkem 5 milionů dolarů na projekty v České republice. Podpořila už například vývoj unikátního českého plicního ventilátoru CoroVent, financoval nákup a dovoz roušek pro zdravotníky a věnovala peníze i na další aktivity. 

Důvody finančních darů popisuje Ondřej Vlček také ve videovzkazu na YouTube:   

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).