Přes absenci oficiálního vyjádření uvedl s odvoláním na několik zdrojů specializovaný server BroadbandTVnews.com, že britská veřejnoprávní mediální skupina BBC poptává prostory pro svoji evropskou centrálu, kterou by v případě odchodu Británie z Evropské unie potřebovala pro získání vysílacích licencí svých programů.
Oprávnění, na jejichž základě nejen BBC operuje na evropských trzích,vydal britský mediální regulátor Ofcom a v případě Brexitu by se jejich platnost omezila poouze na britské území. Stejně tak by pětice komerčních stanic skupiny BBC přišla o kabelové a IPTV předplatitele v Irsku, Nizozemsku a v Belgii, kteří jejich vysílání přijímají na základě ustanovení o přeshraničním příjmu.
Zmiňovaný server cituje vyjádření nejmenovaného belgického vládního úředníka, který francouzské zpravodajské agentuře AFP potvrdil spekulace některých médií, že v souvislosti s Brexitem plánuje BBC otevřít hlavní centrálu na evropském kontinentu. Belgický premiér Charles Michel se setkal s manažery BBC, včetně generálního ředitele Tony Halla, na světovém ekonomickém fóru, setkání světových ekonomických elit WEF, které se od roku 1971 koná vždy koncem ledna ve švýcarském Davosu.
Podle stejného zdroje se BBC rozhoduje mezi celkem třemi lokalitami, kromě belgického Bruselu by měl v užším výběru figurovat i nizozemský Amsterdam.
Bruselská regionální vláda a související obchodní organizace se intenzivně snaží nabídnout britským médiím, vysílatelům a dalším firmám věnujícím se zábavnímu průmyslu potřebné zázemí pro jejich evropské aktivity, potřebné po odchodu Británie z Evropské unie.
Využívá při tom i rozvojové fondy jako je například program Kreativní Evropa, která by měla pomoci britskému zábavnímu průmyslu při vstupu na evropské trhy, na které by mohly britské firmy v důsledku Brexitu ztratit přístup. Jednou z podmínek pro další využívání výhod plynoucích z přístupu na volný evropský trh je právě založení firemní centrály v jedné ze zemí Evropské unie.