Hlavní navigace

Benešovská nemocnice po útoku ransomwaru obnovila normální režim

30. 12. 2019

Sdílet

Ransomware - zámek - řetězy - klávesnice Autor: Depositphotos

„Benešovská nemocnice obnovila provoz interního oddělení a laboratoří, čímž se její provoz opět dostal normálu, a je schopna se postarat o své pacienty ve stejném rozsahu jako před kyberútokem,“ píše v tiskové zprávě Středočeský kraj, pod který zdravotnické zařízení patří. Ransomware ochromil nemocniční systémy v noci na 11. prosince.

Nemocnici už podle zprávy funguje veškerý software, ale některé programy jedou jen v základním nastavení a jejich plné zprovoznění zabere ještě řádově týdny. Podle ředitele nemocnice Romana Mrvy má být během dneška zprovozněn také mailserver a datové servery s daty uživatelů.

Zařízení po útoku koupilo nový firewall, omezilo přístup uživatelů na internet a dálkový přístup do nemocniční sítě. V polovině ledna se pak zástupci nemocnice mají zúčastnit celostátní konference, pořádané ministerstvem zdravotnictví, jejímž tématem bude kyberútok na Nemocnici Benešov.

Těsně před Vánoci byl kvůli ransomwarové nákaze zastaven provoz také v dolech těžební firmy OKD. Vládní bezpečnostní tým CERT poté vydal varování před botnetem, který ohrožuje Česko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).