Hlavní navigace

Bezrealitky.cz: v Praze v březnu vzrostl počet bytů k pronájmu o 44 %

26. 3. 2020

Sdílet

Praha Autor: Jan Sedlák, Internet Info

Nabídka volných bytů k pronájmu během března v Česku podle dat serveru Bezrealitky.cz stoupla o 16 % a v Praze dokonce o 44 %. 

Meziročně se u hlavního města jedná o nárůst více než o polovinu. Souvisí s velkým množství uvolněných bytů, které byly původně určeny ke krátkodobým pronájmům pro turisty. Bezrealitky hlásí za tento měsíc průměrný přírůstek nabízených pražských bytů k pronájmu necelých 30 bytů za den.

Samotná poptávka se ale s nabídkou zatím příliš nestřetává, na druhou stranu stoupl počet úspěšně završených prodejů nemovitostí, a to jak v hlavním městě, tak i v celém sousedícím Středočeském kraji. V hlavním městě Bezrealitky evidují nárůst prodejů oproti předchozímu měsíci o rekordních 17 %, ve středočeském kraji vzrostl počet prodaných nemovitostí o 14 %.

„S největší pravděpodobností se jedná o již rozjednané transakce, které krize urychlila. Na druhou stranu, pokud by růst vydržel i v dubnu, byla by to dobrá zpráva pro rezidenční trh – a sice, že lidé mají chuť kupovat i přes sílící nejistotu, jak dopadne domácí ekonomika.“ prohlašuje ředitel Bezrealitek Hendrik Meyer.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).