Hlavní navigace

SkrzNaSkrz: zabava.atlas.cz

13. 10. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jedním z mnoha nových projektů, nedávno vzniklých pod křídly portálu MSN.Atlas.cz, je rovněž "miniportál" zabava.atlas.cz, který přináší především informace z prostředí kultury. Nalézt zde můžete kupříkladu divadlo, hudbu, bary či restaurace atd. Tentokráte hodnotí Adam Hauner a Ondřej Aust.

332

Adam Hauner


webdesigner
aha@pinknet.cz

Ondřej Aust


redaktor iDnes, šéfredaktor Academica.cz, šéfredaktor regionálních novin Benzínkové orgie
ondrej.aust@wor­ldonline.cz
PŘÍSTUPNOST A RYCHLOST
Nahrávání je v obou nejpoužívanějších browserech bez problémů, stejně tak přístupová doba. Obé hodnotím kladně. Datová velikost žádného z grafických prvků (vyjma reklamních bannerů) nepřesahuje 4 kB, stránka se i při vytáčeném připojení načte za pět až sedm sekund.
POUŽITELNOST
Ač nepoužívám, myslím, že požadavky běžného uživatele splňuje. Náročnější uživatel bude muset zřejmě zvolit několik dalších specializovaných serverů, což je ale zřejmě záměrem. Řadu informací ve větším množství (leckdy i kvalitě) najde uživatel jinde, vyhledat je může daleko rychleji než proklikáváním se touto stránkou. Čtyři konkrétně zaměřené servery v Bookmarks postačí k tomu, abych na tuto stránku s klidným svědomím zapomněl.
GRAFIKA A DESIGN
Některé barevné kombinace mi připadají omšelé, málo kontrastní. Ona ostatně kombinace modré a oranžové je zajímavá jen v několika málo odstínech, grafik Atlasu potřeboval odstínů více. Užitím těchto odstínů vytvořil kombinace, které jsou dle mého názoru už příliš vzdálené původním barvám z loga, a to i elegancí. Pravý sloupec, kde modrou až na pár odkazů opustil a oranžovou kombinoval s hnědou, je velice pěkný. Výběr barev oku lahodí, grafika je účelná, funkční, nápaditá. Pohledného designu je zde dosaženo i pouhým hraním si s vlastnostmi tabulek, což oceňuji. Text bych viděl raději zarovnaný do bloku (moje soukromá obsese).
OBSAH
No comment. Oceňuji zprávy z divadelního prostředí. Jinak ovšem stačilo místo náročných ASP uvést několik odkazů. Hudba: Musicserver.cz, Bary a restaurace: Gurman.cz, Rádia: live.atlas.cz, drtivá většina ostatních zpráv: Česká informační agentura. Pakliže chceme považovat Zábavu na Atlasu za „portál“ (odporné slovo), jsou odkazy na jiné weby samozřejmostí a hlavní náplní. V tomto případě však ústí snaha o vše v jednom v soubor několika náhodně vybraných odkazů. Žalostně málo.
ORIGINALITA
Myslím, že ta nebyla cílem autorů. Na každé stránce věnované zábavě lze nalézt dosti podobné, nezábavné materiály (začínám být alergický na Vtip dne, v poslední době se objevil i na iDnes – proč?!). Co přidá zábavnému serveru na osobitosti, to je vlastní, původní tvorba či svou cestou získané originální informace. Zde chybí.
POZNÁMKA NA ZÁVĚR
Vadí mi, že se dost odkazů otevírá do nového okna, aniž by to bylo jakkoliv indikováno, obzvláště v menu je to jaksi podivné.
A pak taková úsměvnost: v pravém sloupci si přečtěte od zhora dolů oranžová kolečka menu – nemáte pocit, že OBSAH se píše s B? =)
Tento web zůstal na půli cesty. Potenciál tu bezesporu je, na provoz nyní, myslím, musí stačit jeden člověk. Kvalitní server nedělají hezké obrázky, nýbrž široké spektrum informací.
CELKOVÉ HODNOCENÍ
5/10 4/10

Líbí se vám zabava.atlas.cz?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).