Hlavní navigace

Bitstock.com mění název na Bit.plus, do nabídky přidal i zlato

2. 6. 2021

Sdílet

Bitstock Bit.plus Autor: Printscreen, Lupa.cz

Tuzemský obchodník s kryptoměnami Bitstock.com mění kvůli expanzi na evropský trh svůj název na Bit.plus. Firma to oznámila v tiskové zprávě. V nabídce obchodníka se nově také objevilo digitalizované fyzické zlato.

Společnost ke změně názvu přistoupila kvůli tomu, že slovní známku Bitstock vlastní pouze pro Českou republiku, nikoliv i pro ostatní evropské země. Pro zákazníky se kromě změny názvu služby jinak nic nemění. „Novým názvem našim klientům dáváme najevo, že nabízíme něco navíc. Tím nejnovějším a zároveň logickým přídavkem je možnost unikátní formou obchodovat s digitalizovaným fyzickým zlatem,“ říká zakladatel Bit.plus Martin Stránský.

Se zlatem mohou zákazníci obchodovat podobně jako s kryptoměnami s tím rozdílem, že si budou moci zlato fyzicky převzít. "Vyzvednout si ho mohou i v Klientském centru společnosti WBTCB, která Bit.plus provozuje na Národní v Praze. Obchodování s digitalizovaným fyzickým zlatem jsme začali nabízet jako službu bankám a ostatním obchodníkům,“ dodává Stránský.

Bit.plus je největším obchodníkem s kryptoměnami v Česku a na Slovensku. Firma loni dosáhla obratu 1,2 miliardy korun, letos očekává výrazný růst na úroveň 2 miliard korun. Obchodování umožňuje prostřednictvím mobilní aplikace a provozuje i síť čtyřiceti Bitcoinmatů. Firma spolupracuje také se čtyřmi stovkami prodejen Geco.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).