Hlavní navigace

Brněnský Flowmon vydává Packet Investigator pro analýzu síťového provozu

Sdílet

Jan Sedlák 24. 6. 2020
Flowmon Packet Investigator Autor: Flowmon

Brněnská společnost Flowmon Networks vydává nový nástroj Flowmon Packet Investigator sloužící k automatizované analýze síťového provozu (PCAP engine). Má odstraňovat manuální vyšetřování provozních incidentů v síti a navrhovat odstraňování problémů. Oproti nástrojům typu Wireshark má být software z Brna výrazně přístupnější.

„Vše, co musí síťoví administrátoři udělat, je zachytit Flowmonem síťový provoz nebo nahrát PCAP soubory ze zdrojů třetích stran, spustit automatickou analýzu a počkat si na objasnění příčiny problému a návrh řešení na jeho odstranění,“ uvádí firma.

Nástroj řeší problémy související se síťovou konektivitou (komunikace zastavena firewallem, nelze dosáhnout cílové destinace, chyby TCP a podobně), poruchy nebo nesprávné konfigurace kritických síťových služeb (ARP, DNS, DHCP), kompatibilitu šifrování klient/server (verze SSL/TLS, šifrovací algoritmy, certifikáty a další) a potíže s aplikačním protokolem (HTTP, SAMBA FTP, IMAP, POP a jiné).

Packet Investigator pracuje s provozem v 1G, 10G, 40G a 100G sítích, nasadit ho lze v cloudu, virtualizovaně nebo fyzicky. K vyzkoušení je online demo.

Flowmon Networks byla původně společnost Invea-Tech, která se rozdělila právě na Flowmon a Netcope Technologies. Intel před pár dny od Netcope koupil její technologii P4Flowmon loni utržil 318 milionů korun

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.