Hlavní navigace

Brněnští designéři procesorů Codasip mají nového šéfa, působil v IBM nebo Motorole

2. 12. 2021

Sdílet

Ron Black, Codasip Autor: Codasip

Brněnská firma Codasip, která vyvíjí procesorová jádra postavená na RISC-V a software pro návrh čipů Codasip Studio, má nového generálního ředitele. Stal se jím veterán z IBM, Motoroly nebo Rambusu Ron Black. Ten do firmy nastoupil letos v březnu jako předseda představenstva.

Black na pozici CEO nahrazuje spoluzakladatele Codasipu Karla Masaříka, který se přesouvá do role prezidenta a zároveň bude dohlížet na pokročilý výzkum společnosti. Black má podle Masaříka zkušenosti ve transformaci společností, což pomůže v byznysovém a rozvoji Cosasipu.

Codasip v poslední době značně posiluje management o lidi ze zahraničí. Bývalý šéf UltraSoC Rupert Baines se stal šéfem marketingu, Simon Bewick vede vývojové centrum v Cambridge a Brett Cline působí jako chief revenue officer. Vývoj ve Francii vede Mélaine Facon z ARMu.

Codasip je českou a evropskou nadějí na silného hráče v RISC-V. Expedovány byly už dvě miliardy čipů postavené na duševním vlastnictví brněnské firmy. Americkým konkurentem je SiFive. Více o firmě v našem rozhovoru s Karlem Masaříkem.

Ron Black získal Ph.D. titul na Cornell University (materials science) a posléze prošel několika zajímavými štacemi. V devadesátých letech například působil jako generální manažer PowerPC v IBM a následně ze stejné pozice vedl síťovou sekci Motorola Mobility.

V posledních letech zastával pozici prezidenta a výkonného ředitele firmy Rambus, známého jména v oblasti RAM pamětí. Před přechodem do Codasipu působil jako prezident a výkonný ředitel Imagination Technologies. Tato britská firma vlastněná čínskými investory mimo jiné stojí za PowerVR.

Black má rovněž zkušenosti z podniků FreeScale, MobiWire a Wavecom. Během kariéry pracoval na grafických čipech či síťových a bezpečnostních procesorech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).