Hlavní navigace

ČD-Telematika má nové představenstvo, firmu ovládly České dráhy

1. 9. 2021

Sdílet

ČD - Telematika Autor: ČD – Telematika

ČD-Telematika má nové představenstvo. Minulý týden se konala valná hromada, která rozhodla, že novým předsedou bude Michal Krapinec. Jeho předchůdce David Wolski bude nadále působit jako člen představenstva. Stejnou roli zastane i nově zvolený Tomáš Businský.

ČD-Telematiku nedávno plně ovládl stát, když České dráhy získaly od PPF zbývající třetinový podíl. Změny v představenstvu tuto změnu reflektují.

Státní telekomunikační podnik také přesune část svých aktivit do Správy železnic. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tuto transakci povolil v květnu.

Krapinec do ČD-Telematiky nastoupil před rokem, předtím vedl několik odborů v ČD, ČD Cargo a ČD Logistics. Businský je v ČD-Telematice ředitelem infrastruktury.

“ČD-Telematika pod mým vedením bude dále posilovat svou pozici v nabídce služeb pro drážní prostředí. Potenciál vidím zejména v implementaci a údržbě mobilní části ETCS, Wi-Fi nebo kabinových rádií pro strojvedoucí. Souvisí s tím i zajišťování odborných technologických činností, které jsou dnes nakupovány mimo Skupinu ČD. A samozřejmě se zacílíme také na rozšíření poskytovaných služeb na vlastní optické síti. Zaměříme se na tvorbu komplexních produktů s vysokou přidanou hodnotou nad rámec prostého pronájmu přenosové kapacity,” komentuje Krapinec.

ČD-Telematika loni vykázala tržby ve výši 1,676 miliardy korun. Zisk EBITDA činil 202 milionů. Jde o drobný pokles.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).