Hlavní navigace

Česká služba Blabu končí a je na prodej, došly peníze a zasáhl covid

8. 4. 2021

Sdílet

Petr Kováčik a Tomáš Strejček - Blabu.com Autor: Miton

Česká online služba Blabu na konci dubna skončí a je k dispozici pro případné zájemce. “Technologie, kterou jsme vyvíjeli dva roky, prošlo přes ní 20 tisíc hovorů z celého světa, je nyní na prodej. Pokud máte zájem, tak teď je správný čas,” informoval zakladatel stejnojmenné společnosti Petr Kováčik.

“Dva a půl roku jsme vyvíjeli v pětičlenném produktovém týmu marketplace pro instantní procvičování mluvené angličtiny. Od začátku jsme stavěli robustní produkt, který bude schopný zvládnout tisíce hovorů denně z celého světa a bude splňovat veškeré legislativní limity. Pandemie Covid-19 nás otočila jiným směrem, který se nakonec nepotvrdil jako funkční. Proto jsme se rozhodli Blabu.com ukončit a nabídnout celou technologii k dalšímu využití,” nastiňují provozovatelé důvody ukončení služby.

Blabu vzniklo v roce 2019, rozjel ho Kováčik, který vybudoval a prodal Skrz.czLoni na podzim do projektu vložil deset milionů korun Miton s tím, že se změnila orientace na vytvoření online kanceláří.

Majoritní 75procentní podíl v Blabu drží Kováčik, zbylých 25 procent Tomáš Strejček. Finanční výsledky firma nezveřejnila.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).