Hlavní navigace

Česká Suntel Group opět posiluje na Slovensku, kupuje firmu TeleDat

11. 3. 2020

Sdílet

Suntel Net

Telekomunikační společnost Suntel Group spadající pod investiční skupinu DRFG Davida Rusňáka realizovala další akvizici. Stejně jako v lednu převzatý Lukromtel se týká Slovenska. DRFG převzala podnik TeleDat z Banské Bystrice, který se soustředí na výstavbu a provoz telekomunikačních sítí.

Výše transakce nebyla specifikována. Změny už se propsaly do slovenského obchodního rejstříku. Novým společníkem TeleDat je Suntel s vkladem 70 tisíc eur, dosavadní jediný společník Marián Štellmach pak má vklad 30 tisíc eur.

TeleDat měla v roce 2018 tržby přes 2,3 milionu eur se ziskem téměř 111 tisíc eur, který se propadl z předchozích více než 300 tisíc eur. Celkové výnosy se v posledních letech drží na zhruba stejné úrovni.

Suntel na Slovensku působí od roku 2007, operuje tam dceřinka Suntel Slovensko. Lukromtel s ročními tržbami přes milion eur tamní aktivity navyšuje a TeleDat je dalším rozšířením. Tato společnost pracuje například pro Slovak Telekom, Orange, Ericsson nebo O2. Suntel se rovněž spojil s FibreNet a vlastní tak optickou síť na Slovensku napojenou na Ukrajinu, Rusko a Čínu.

DRFG kompletně ovládla Suntel Group na podzim loňského roku. Později koupila švýcarský Enkom, který staví sítě třeba pro Swisscom. Jednou z akvizic je i český Arbor, jenž zase staví pro Huawei nebo CETIN. DRFG ovládá Suntel Group skrze DRFG Telco. Antimonopolní úřad koncem loňského roku schválil spojení DRFG a DRFG Telco.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).