Hlavní navigace

Česká televize se obává propojení TV Nova a operátora O2

9. 9. 2020

Sdílet

Petr Dvořák, Česká televize Autor: Česká televize

Česká televize obdržela od Evropské komise dotazník, v němž má popsat, jaká tržní a konkurenční rizika může přinést ovládnutí televize Nova finanční skupinou PPF, která zároveň vlastní operátora O2. Na dnešním jednání Rady České televize o tom informoval generální ředitel Petr Dvořák.

„Aktuálně zpracováváme odpověď na tento dotazník. Přičemž záměrem je Evropské komisi komunikovat naše obavy ohledně dalšího vývoje na trhu. Zejména potom trhu vysílacích práv ke sportovním událostem. Tato naše aktivita navazuje na námitky proti spojení TV Nova a O2, které jsme Evropské komisi odeslali minulý týden prostřednictvím právní kanceláře,“ oznámil ředitel České televize.

„Apelujeme na Evropskou komisi, aby spojení uvedených subjektů povolila pouze za podmínky, že bude pro ČT zajištěn rovný a transparentní přístup specificky k důležitým právům, která se na českém trhu obchodují,“ vysvětlil tento krok Petr Dvořák. „Chceme tím zabránit situaci jako před dvěma lety, kdy při prodeji práv na vysílání nejvyšší české fotbalové soutěže nebyla Česká televize vůbec oslovena, a následně byla nucena vyjednávat a uzavřít sublicenční smlouvu společnosti O2,“ dodal.

V případě spojení Novy a O2 bez uvedených podmínek lze podle Dvořáka očekávat agresivní chování O2 při prodeji sportovních práv, a to s ohledem na stoupající význam sportovního vysílání v poslední době.

Kladné stanovisko Evropské komise je posledním potřebným velkým úředním krokem, než bude moci skupina PPF plně převzít TV Nova a další televizní stanice provozované CME. Podrobněji jsme se tomu věnovali v nedávném článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).