Hlavní navigace

Český Ready Player One. Ve VR světě Somnium Space půjde používat haptický oblek

Sdílet

Jan Sedlák 14. 7. 2021
Somnium Space, Teslasuit Autor: Somnium Space

Komunita kolem virtuální reality (VR) dál pokračuje v přibližování se vize, kterou například nabízí kniha a film Ready Player One. Roli v tom hrají i Češi. Tuzemský VR svět (metaverse) známý jako Somnium Space rozjel spolupráci s britskou společností VR Electronics, která vyrábí oblek Teslasuit. Pomocí něj je možné cítit dění z VR světa přímo na vlastním těle.

Somnium Space je virtuální svět podobný Second Life, kde je možné si za kryptoměnu kupovat pozemky, stavět budovy, tancovat v klubech a podobně. Je kompletně vytvořený pro VR brýle a postavený na blockchainu. Více o tom v našem dřívějším rozhovoru.

Teslasuit je kombinéza pokrývající celé tělo kromě hlavy či rukou. Je posetá senzory a elektronikou, takže dokáže dávat haptickou odezvu, snímat pohyb a pracovat s biometrikou.

Teslasuit si nyní půjde nasadit a využívat ho ve světě Somnium Space. Na těle tak bude možné cítit kapky deště, hrát realistickou střílečku, cítit dotyky ostatních hráčů nebo cítit vibrace hudby. Oblek rovněž bude snímat tělo a nebude tak nutné používat externí senzory.

Somnium Space aktuálně první várku obleků Teslasuit Developer Kit 1 Founders Edition draží. Nejvyšší nabídka za jeden z modelů činí 13,2 tisíce dolarů. Obleků prozatím bude v průběhu července k dispozici deset. Zároveň se čeká se na jejich běžné nasazení do prodeje. Zařadit se lze na čekací listinu.

Somnium Space v aukci prodává i virtuální pozemky. “Takto jsme od začátku července vydražili už přes deset milionů korun,” uvádí pro Lupu spoluzakladatel a šéf firmy Artur SychovPozemky v českém VR světě loni začala prodávat i realitka Maxima.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.