Hlavní navigace

Sháníte V1A6RU?

28. 6. 2004
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Aniž bych věděl, jak je na tom kdo z vás sexuálně, odvážím se tvrdit, že valná většina z vás Viagru (ani V1AGRU, ani VI46RU) neshání. Já jsem na tom sexuálně skvěle (děkuji za optání), a přesto je mi emailem nabízena několikrát denně. A byl bych raději, kdyby mi už nabízena nebyla. Dá se s tím něco dělat?
Aniž bych věděl, jak je na tom kdo z vás sexuálně, odvážím se tvrdit, že valná většina z vás Viagru (ani V1AGRU, ani VI46RU) neshání. Já jsem na tom sexuálně skvěle (děkuji za optání), a přesto je mi e-mailem nabízena několikrát denně. A byl bych raději, kdyby mi už nabízena nebyla.

A nejde samozřejmě jen o Viagru, ale také o superlaciný software, supervelký penis, obranný přístroj proti psům nebo rozsypaný čaj (horký). Většinou nemá smysl klikat na odkazy „Klikněte sem, pokud nechcete dostávat zajímavé nabídky“, protože v lepším případě se nestane nic, v horším případě vám začne přicházet spamu ještě víc.

Na zajímavou myšlenku mě ale přivedla doporučená zásilka za 1245 korun, která na mě právě teď čeká na poště. Vzhledem k tomu, že mi zásilky na dobírku rozhodně nechodí často a že jsem si nebyl žádné objednávky vědom, snažil jsem se zjistit, o co jde, ale dozvěděl jsem se pouze, že odesilatelem je společnost „DX Services“, což vypadá na stejné výtečníky, kteří mi pravidelně (a přes mé protesty) rozesílají spamy z jednickar.com, estudy.cz atd…

Cloud23

Rád bych zdůraznil, že i když DX Services jsou bezpochyby spammeři jako Brno, nemyslím si, že tato firma naslepo rozesílá nevyžádané doporučené zásilky. Zřejmě jde o vtípek někoho úplně jiného, ale tento vtípek mi vnukl zajímavou myšlenku, co provést aspoň některým podobným českým firmám: Pokud taková firma nereaguje na naše žádosti o vyřazení ze spam-databáze, co kdybychom využili jejich nabídky a opravdu si objednali její produkty? Pojďme navštívit jejich stránky, objednejme si tam nějaký ten produkt na dobírku a pak čekejme. Až produkt dorazí, nedělejme nic. A DX Services přijde o nějakou tu desítku korun za nedoručenou zásilku na dobírku. Kdyby se to rozjelo masově, mohou takové vypečené firmy přijít o nezanedbatelné peníze. Sice nezkrachují, ale aspoň budou muset nějak změnit svůj obchodní model. A možná v rámci těch změn přestanou posílat spam.

Samozřejmě nikoho nenabádám k protiprávnímu jednání. Celý tento článek je pouze humor, teoretická úvaha nebo něco podobného a vlastně si ani nejsem jistý, jestli ta zásilka na poště má něco společného s hypotetickými jedničkami z diktátů. Ale kdybyste něco takového (humorně, teoreticky) prováděli, není špatný nápad objednávat zpoza proxy velkého podniku nebo přes dial-up, a na adresu své mrtvé prababičky…

Autor článku

Autor je víceméně nezávislým publicistou, překladatelem, programátorem, skladatelem a tak podobně.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).