Hlavní navigace

Český startup Deepnote získal investici 20 milionů dolarů od slavných fondů

31. 1. 2022

Sdílet

Deepnote Autor: Deepnote

Česko-slovenský startup Deepnote získal investici dvacet milionů dolarů. Investiční kolo series A vedly prestižní fondy Index Ventures a Accel, které se podílely také na seedu 3,8 milionu dolaru v roce 2020. K aktuálnímu kolu se přidal americký Y Combinator a české Credo Ventures.

Deepnote vyvíjí něco jako Google Docs, ovšem v oblasti online poznámkových bloků pro datové vědce. Přednostní je jednoduché uživatelské rozhraní spojené s kolaborací ve více lidech. Vychází se z open source projektu Jupyter.

“Deepnote je poznámkový blok pro datové vědce. Ti historicky používají spíše klasické aplikace pro vývojáře, ale datoví vědci řeší trochu jiné typy problémů. Dělají analýzy, hledají kauzality, tvoří vlastní modely a tak dále. Jde o relativně novou věc a chybí k ní potřebné nástroje,” nastínil pro Lupu šéf Deepnote Jakub Jurových.

“Náš tým se předtím ve světě data science pohyboval. Budovali jsme firmy tohoto druhu a dělali infrastrukturu v Googlu či Palantiru. A práce s daty pro nás byla vždy dost problém, mimo jiné z toho důvodu, že nebylo možné jednoduše na projektech spolupracovat v reálném čase. Když se dělá datová analýza, je třeba údaje sdílet. U běžných nástrojů je třeba udělat package, následně upload na Git a zase znovu. Deepnote tento problém řeší – budujeme kolaborativní data science platformu,” navázal Jurových.

“Náš obor historicky funguje tak, že se poznámkové bloky pro data science provozují na lokálních počítačích uživatelů, případně se udělají nějaké instance na Amazon Web Services a podobně. My máme vše připravené a týmy jsou od správy tohoto typu osvobozené,” doplnil Jurových v rozhovoru pro tištěný speciál Lupy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).