Hlavní navigace

CESNET má od srpna nového ředitele, Jana Gruntoráda vystřídal Jakub Papírník

Sdílet

David Slížek 6. 8. 2021
Jakub Papírník - CESNET Autor: CESNET

Po čtvrtstoletí změnilo akademické sdružení CESNET ředitele. Dlouholetého šéfa Jana Gruntoráda vystřídal dosavadní ředitel Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy Jakub Papírník. Funkce se ujal od začátku srpna.

Papírník v CESNETu dosud působil jako člen dozorčí rady. Funkci získal v otevřeném výběrovém řízení.

„Vlastní výzkum i podpora vědy a výzkumu obecně patří k tomu základnímu, proč CESNET vznikl a proč existuje. V tomto ohledu nemíním aktivitu CESNETu nijak oslabovat. Ale činnosti sdružení by měly být co do rozsahu a kompetencí jasněji definovány a vymezeny, abychom partnery CESNETu a jejich potřeby uspokojili, a to pokud možno spravedlivě,“ říká nový šéf o svých plánech v čele sdružení.


Autor: CESNET

Jakub Papírník

Jan Gruntorád stál v čele sdružení 25 let a patří k průkopníkům zavádění internetu v Česku. V roce 1992 stál za připojením tehdejšího Československa k celosvětové počítačové síti. 

CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Sdružení se zabývá výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.