Hlavní navigace

Čeští VRgineers vydávají VR brýle s výkonným počítačem v obrněném kufru

27. 7. 2020

Sdílet

XTAL NovBox Autor: VRgineers

Česká společnost VRgineers, nyní potřetí nominovaná na světové ceny VR Awards, přichází z dalším netradičním balením svých 8K brýlí pro virtuální realitu XTAL. Společně s francouzskou firmou NovBox je dodává jako součást obrněného boxu, který má splňovat armádní nároky. Výsledkem je přenosný kufřík schopný provozu virtuální reality.

Součástí kufříku je výkonné PC, které obsahuje procesor Intel Core i7 9700K nebo i9 9900K, grafiku Nvidia RTX 2080 nebo Quadro RTX 8000, 32 až 64 GB DDR4 RAM a od 512 GB do 4 TB SSD. Přibalen je také 22“ integrovaný monitor s rozlišením 1920 × 1080 pixelů (zejména tedy na nahození VR) a klávesnici s touchpadem. Součástí je i konektivita (4G modem volitelně).

Brýle jsou pak přibaleny XTAL s 8K rozlišením (3840 × 2160 pixelů na oko), 180stupňovým field-of-view (FoV) nebo integrovaným trackováním po­hybu rukou.

Celková váha kufříku je 22 kilogramů a je vodotěsný. Sestava je určená na profesionální využití. VRgineers mimo jiné zmiňují právě armádu a trénování pilotů a vojáků na vojenských základnách. Češi mimo jiné na VR spolupracují s americkým letectvem, za to jsou ostatně nomiňovaní na zmiňované VR Awards.

Rozhovor s Jakubem Stedinou, který XTAL designoval, naleznete na Lupě. Přečíst si můžete také naše zkušenosti s VR pro tebe, tedy balením virtuální reality od VRgineers pro běžné uživatele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).