Hlavní navigace

Čeští VRgineers vydávají XTAL 3, novou generaci brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu

6. 1. 2022

Sdílet

XTAL, VRgineers Autor: VRgineers

Česká společnost VRgineers oznámila dva nové headsety pro virtuální a rozšířenou realitu. Jde o XTAL 3, další generaci profesionálních VR brýlí, které používají například armády pro výcvik pilotů.

XTAL bude mít poprvé v historii dva produkty v rámci jedné řády. XTAL 3 Virtual Reality jsou VR brýle za 8900 dolarů bez daně. Nabízí rozlišení 8K (3840 × 2160 pixelů na oko). Jde tedy o dva 4K displeje na 75 Hz, při využití QHD na 120 Hz. Field of View je 180 stupňů horizontálně a 90 stupňů vertikálně. Objednávky se začnou rozesílat v dubnu.

XTAL 3 Mixed Reality vyjde na 11500 dolarů bez daně. Parametry jsou stejné jako u VR verze, tento headset má navíc na přední část dvě kamery pro snímání okolí. Díky tomu je možné z uzavřeného headsetu okolí. Dostupnost bude rovněž v dubnu.

VRgineers loni získali investici dalších 2,5 milionu dolarů. Přispěli například Daniel Vávra nebo Prusa Research. Firma vznikla jakou součást Etnetera Group. Brýle XTAL v minulosti vyhrály celosvětovou cenu za nejlepší design.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).