Hlavní navigace

CETIN, 365internet, O2, T-Mobile, Telly a Vodafone dají rodinám tisíc přípojek zdarma

3. 11. 2020

Sdílet

Internet - připojení - modem - síťový kabel Autor: Depostiphotos

Tisícovka českých domácností se dočká internetového připojení zdarma. Poskytnou je jim firmy CETIN, 365internet, O2, T-Mobile, Telly a Vodafone ve spolupráci s dobrovolnickou iniciativou Česko.digital

Připojení zdarma bude určeno pro rodiny, které si nemohou připojení dovolit a potřebují je k online výuce svých dětí. „Takových dětí jsou stovky, možná tisíce a pokud bychom na ně zapomněli, dál bychom prohlubovali nerovnosti, které už dnes mezi dětmi a školami v přístupu k online vzdělávání jsou,“ komentuje krok v tiskové zprávě obchodní ředitelka CETINu Katarína Vániková.

Připojení zdarma mají rodiny dostat od zapojených operátorů na půl roku. Přípojky bude možné zprovoznit tam, kde je dostupná síť CETINu, a nabídnou vždy nejvyšší dostupnou rychlost (maximálně 100 Mbit/s).

Konkrétní domácnosti vybere nezisková organizace Česko.Digital, která v rámci projektu UčímeOnline.cz pomáhá školám se zprovozněním distančního vzdělávání. Od začátku epidemie organizace pro potřebné rodiny získala také přes tisíc počítačů. 

Operátoři v minulých dnech oznámili i další akce na pomoc školákům. T-Mobile například nabídl školám 10 tisíc SIM karet s datovým tarifem (20 GB dat, po vyčerpání snížení rychlosti na 3 Mbit/s) zdarma na tři měsíce. Školy si je rozebraly za dva dny, operátor proto nabídku navýšil o dalších 10 tisíc SIM karet.

O2 nabídl ve spolupráci s neziskovými organizacemi Women for Women, Člověk v tísni a Česko.digital internetové připojení zdarma pro 1500 sociálně a ekonomicky znevýhodněných dětí.

Vodafone nabídl 500 rodinám bezplatné neomezené pevné internetové připojení a modem s Wi-Fi pokrytím

Pomoc nabízejí i někteří regionální operátoři: například jihočeský Starnet nabízí potřebným rodinám připojení na šest měsíců zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).