Hlavní navigace

CETIN od května navýší upload xDSL, u 100Mbit linek se zvýší z 10 na 20 Mbit/s

15. 4. 2021

Sdílet

Uživatelům, kteří se připojují k internetu xDSL linkou v síti CETINu, se od května zvýší rychlost uploadu. Změna se má podle informací Lupy týkat zejména přípojek s rychlostí downloadu 100 Mbit/s, u kterých se rychlost uploadu zvýší ze stávajících 10 Mbit/s na 20 Mbit/s.

Navýšení rychlosti uploadu má CETIN v nejbližších dnech oznámit svým velkoobchodním odběratelům a od 17. května se změna bude v síti zapínat. Za vyšší rychlost uploadu nebudou operátoři CETINu platit nic navíc. Uživatelům by se změna měla projevit automaticky, jen v některých případech budou možná muset restartovat modem.

Navýšení se má podle informací Lupy týkat i nejpomalejších xDSL linek s rychlostí 20/2 Mbits/s, které mají být už v této chvíli upgradovány na 20/5 Mbit/s. Během dubna se mají vylepšení dočkat i linky 50/5 Mbit/s, které nově mají dosahovat 50/10 Mbit/s. U 20 Mbit/s a 50 Mbit/s přípojek ale CETIN nebude zvýšení uploadu oficiálně garantovat. 

U optických přípojek se zvýšení rychlosti uploadu týká jen u 100Mbit/s rychlostí, ty také budou mít upload zvýšený z 10 na 20 Mbit/s. Vyšších rychlostí se podle CETINu zatím zvýšení nedotkne. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).