Hlavní navigace

Cisco po sedmi letech dokončilo fúzi českého startupu Cognitive Security

22. 5. 2020

Sdílet

Michal Pěchouček - Avast Autor: Jan Vaca

Americká společnost Cisco Systems dokončila finální fúzi s původně českým startupem Cognitive Security, který koupila počátkem roku 2013. Na jeho základě v Praze vytvořila výzkumné a vývojové centrum zaměřené na kybernetickou bezpečnosti a umělou inteligenci a rozjela výzkumnou spolupráci s ČVUT.

„Důvodem fúze je především dosažení synergických efektů ze spojení, zjednodušení organizační struktury v rámci skupiny a úspora administrativních nákladů v rámci skupiny,“ píše se v oficiálních právnických dokumentech.

Projekt vnitrostátní fúze sloučením byl dokončen před několika týdny. Nástupnickou společností za Cognitive Security, s.r.o. je Cisco Systems (Czech Republic) s.r.o. Ta má splacený základní kapitál sto tisíc korun. Zanikající společnost měla splacený základní kapitál 4,235 milionu korun.

Tuzemské Cisco formálně spadá pod nizozemské Cisco Systems Management B.V. (98,98862 procenta) a Cisco Systems Netherlands B.V. (1,01138 procenta).

Původní zakladatelé opustili Cognitive Security už před nějakým časem. Michal Pěchouček je dnes mimo jiné technologickým ředitelem Avastu a věnuje se iniciativě prg.ai, Martin Rehák pak nedávno pro svůj nový startup Resistant AI získal investici 2,75 milionu dolarů.

České Cisco také zveřejnilo finanční závěrku za rok 2019 končící 31. července loňského roku. Tržby dosáhly na 1,045 miliardy korun (rok předtím to bylo 907,2 milionu) a zisk před zdaněním činil 74,1 milionu korun. Firma měla 281 zaměstnanců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).