Hlavní navigace

Clubhouse spouští testovací verzi monetizace obsahu Payments

6. 4. 2021

Sdílet

Clubhouse - mobilní aplikace - iOS Autor: Clubhouse

Hlasová sociální síť Clubhouse oznámila spuštění služby Payments, která umožní tvůrcům získávat prostředky od svých fanoušků. Možnost přispívat tvůrcům je otevřená už pro všechny uživatele Clubhouse. Pro tvůrce bude služba spouštěná ve vlnách a momentálně je dostupná jen malé testovací skupině.

„Doufáme, že získáme zpětnou vazbu pro co nejlepší vyladění služby, abychom ji mohli co nejdříve zpřístupnit pro všechny,“ uvedla platforma v prohlášení. Clubhouse zároveň upozorňuje, že Payments jsou jen první podobnou funkcí. Síť chce možnosti monetizace obsahu v budoucnu ještě rozšířit.

Clubhouse způsobil rozruch zejména začátkem letošního roku, kdy kvůli vstupu pouze na pozvánku a přítomnosti celebrit síť budila mezi uživateli dojem exkluzivity. V následujících týdnech ale platformě začala růst konkurence, protože zavedení hlasových chatů oznámily třeba Twitter a nedávno i Spotify.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).