Hlavní navigace

COOP spouští vlastní e-shop

23. 9. 2020

Sdílet

E-commerce - e-shop - potraviny Autor: Depositphotos

Maloobchodní síť potravinových prodejen COOP rozjíždí vlastní e-shop, chce usnadnit nakupování lidem z menších obcí.

Internetový obchod nabíhá v těchto dnech, dostupný je na adrese E-coop.cz a umožňuje vyzvednout si zboží v nejbližší lokální COOP prodejně. E-shop zatím nabízí několik desítek tisíc položek, které vedle potravin zahrnují potřeby pro domácnost nebo zboží pro domácí zvířata.

Do konce září by mělo být v obchodu zařazeno 500 prodejen ze současné sítě řetězce, postupně by chtěl zapojit do projektu většinu ze svých 2500 prodejen. COOP zároveň plánuje nainstalovat k vybraným prodejnám externí výdejní boxy potravin s nepřetržitým provozem a vlastní chladící části pro čerstvé potraviny.

„Z malé vesnické prodejny tak vytváříme pomocí e-shopu díky nabídnutým službám v podstatě velký supermarket,“ prohlašuje ke spuštění platformy Pavel Březina, předseda představenstva Skupiny COOP. „Lidem z menších míst jsme chtěli nabídnout plnohodnotný a bezpečný způsob nakupování, který dosud v regionech chyběl. V době s COVIDem jim odpadne zdlouhavé a nekomfortní dojíždění pro velké nákupy do větších míst,“ dodává.

Na vývoji platformy spolupracoval řetězec s Plzeňským Prazdrojem, na zavádění automatických výdejních boxů se pak podílely společnosti Mastercard, ČSOB, český výrobce boxů 3iD a výrobce pokladního systému PVA Systems.

 „Zákazníci si při spuštění E-COOPu nejprve zvolí konkrétní prodejnu, kde si chtějí svůj nákup vyzvednout. Následně přejdou do vlastního e-shopu a vyberou si z nabídky potravin. Celý nákup mohou zaplatit buď on-line prostřednictvím platební karty nebo až při vyzvednutí na prodejně. Speciální boxy pak budou mít vlastními platební terminály,“ popisuje Lukáš Němčík, šéf marketingu a rozvoje skupiny COOP.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 9. 2020 9:34

  Josef V

  Taková ta klasika. Na moravě odhadem 300 obchodů, v západních čechách 3...

  Mimochodem všiml si někdo z čtenářů toho, že většina eshopů je buď z Prahy (logické) a nebo z moravy? Možná by bylo zajímavé udělat nějakou statistiku :-)

 • 24. 9. 2020 11:55

  bez přezdívky

  To ale v tomhle případě není pravda. E-shop Coopu je k dispozici v různých městech po celé ČR. Od října bude jen v západních čechách na 30 prodejnách.

 • 25. 9. 2020 8:05

  Josef V

  Chtěla jste asi místo "To ale v tomhle případě není pravda" napsat "To ale v tomhle případě NEBUDE pravda". Nyní je září a podle mapy na oficiálních stránkách COOPu lze stále odebrat balíček pouze v Sušici, Horšáku a Domažlicích. V Plzni zatím ani 1 prodejna, to samé Klatovy.

  Zároveň 30 prodejen není to samé jako 300 prodejen na moravě. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).