Hlavní navigace

ČT2 se kvůli vyučování přes den mění na ČT Edu

16. 3. 2020

Sdílet

ČT Edu Autor: Česká televize

Kvůli uzavření škol běží každý den od 9 do 15 hodin na ČT2 vzdělávací pásmo pro první a druhé stupně základních škol. Bloky UčíTelka a Odpoledka nahrazují zavřené školy. Na obrazovce se společně s nimi objevila ještě jedna novinka – zmizelo logo ČT2 a objevilo se logo ČT Edu.

„Logem chceme upozornit na specifický program. V 15 hodin se přepne zpátky na ČT2,“ řekla DigiZone.cz mluvčí televize Karolína Blinková.


Autor: Česká televize

Logo ČT Edu

ČT Edu je značka, kterou původně Kavčí hory chystaly pro vzdělávací internetový portál. Ten už se připravuje. Generální ředitel Petr Dvořák ho slíbil ve svém projektu pro druhé funkční období. „ČT edu nabídne širokou databázi videí, formátově, licenčně i časově uzpůsobených potřebám standardní vyučovací hodiny, která, v souladu s platnými rámcovými vzdělávacími programy, pokryje škálu témat od ryze přírodních věd po nauky výsostně humanitní. Videa budou doplněna sekundárními vzdělávacími materiály, jako jsou pracovní listy či interaktivní testy a aplikace,“ popsal v roce 2017 svůj záměr.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.