Hlavní navigace

ČTÚ prodloužil veřejnou konzultaci k podmínkám aukce 5G kmitočtů

Sdílet

David Slížek 7. 4. 2020

Operátoři a další zainteresovaní hráči dostanou na připomínky k novým podmínkám chystané aukce 5G kmitočtů dva a půl týdne navíc. Prodloužení lhůty z 16. dubna na 4. května dnes oznámil Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Regulátor tak částečně vyhověl žádosti některých profesních sdružení, o které jsme na Lupě psali minulý týden. Asociace v otevřeném dopise předsedkyni Rady ČTÚ Haně Továrkové žádaly o protáhnutí konzultace o měsíc, do 16. května.

„Při stanovení prodloužené lhůty ČTÚ zohlednil skutečnost, že diskuse se zástupci sektoru k problematice podmínek výběrového řízení probíhaly již před vlastním zahájením veřejné konzultace,“ odůvodnil teď úřad, proč nakonec lhůtu prodloužil jen o osmnáct dní.

Je otázkou, zda se aukce 5G kmitočtů ještě letos stihne uskutečnit. Vláda už ale s příjmem za vydražené kmitočty v rozpočtu pro letošní rok nepočítá. ČTÚ, ale dosud tvrdil, že se na harmonogramu nic nemění.

Na Slovensku začala aukce 5G kmitočtů 1. dubna, kdy tamní regulátor vyzval operátory k podání přihlášek. Svou aukci už dokončilo Maďarsko. Další evropské státy ale své aukce odložily.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.