Hlavní navigace

DAB+ síť Českých radiokomunikací pokrývá pětinu Česka, plánuje nové služby

19. 5. 2020

Sdílet

Přijímač DAB do auta Autor: Hama

České radiokomunikace očekávají, že poptávka po digitálním rozhlasovém vysílání stoupne díky standardní výbavě nových řad automobilů. V dnešní tiskové zprávě to uvedl generální ředitel společnosti Vít Vážan.

DAB+ síť Českých radiokomunikací pokrývá Prahu, Plzeň, Ostravu a okolí. Celkem jde o zhruba pětinu obyvatel Česka. 

Multiplex šíří signál 12 komerčních stanic: Rádio Impuls, RockZone, Český Impuls, Radio Dechovka, Frekvence 1, Evropa 2, Rádio Z, Pigy, Blaník Praha, Hitradio City, Expres FM a Classic Praha. 

České radiokomunikace plánují v síti rozvíjet také nové audiovizuální služby, jako jsou mapy se zobrazováním dopravní situace, zobrazování sportovních výsledků a další. 

V Praze vysílá síť na kmitočtu 7A (188,928 MHz). V Plzni je dostupná na kmitočtu 6D (187,072 MHz) a v Ostravě na kmitočtu 7D (194,064 MHz).

„Rozhlas je posledním analogovým médiem, které na digitalizaci a její rozšíření ještě čeká,“ podotkl Vít Vážan. „Na rozhlasové digitalizaci intenzivně pracujeme společně s Českým rozhlasem a nyní také se soukromými rozhlasovými stanicemi.“ Síť Českého rozhlasu pokrývá už 80 procent obyvatel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).