Hlavní navigace

Do české Open-source Aliance vstoupil Deloitte, má pomoci se státní správou

7. 8. 2020

Sdílet

Česká Open-source Aliance získala nového velkého korporátního člena. Stala se jím poradenská společnost Deloitte, která je tak sedmým členem tohoto relativně mladého spolku, jenž chce prosazovat open source ve státní správě.

“Očekávám od ní [Deloitte] pomoc především v oblasti consultingu a metodiky, jak nasazovat open source ve veřejné správě v souladu s platnou legislativou, dále posuzování možností získávání dotací na open-source projekty a také v oblasti bezpečnosti právě z pohledu consultingu a metodiky,“ uvádí předseda představenstva aliance Pavel Dovhomilja.

Sdružení rovněž na červnové valné hromadě zřídilo výbory, konkrétně pro legislativu, bezpečnost, e-government a architekturu, digitalizaci ve zdravotnictví a technologicko-profesní výbor. Deloitte se stal součástí čtyř z nich.

Open-source Aliance chce nyní mimo jiné vypracovat metodický pokyn, jak s open source ve státní správě pracovat a vyřešit nasazení a uvolnění v rámci státní správy z pohledu legislativy. Zmínit lze příklad Nemocnice Na Bulovce, která chtěla interní software uvolnit jako otevřený, neprošlo to ale přes právníky.

V Open-source Alianci jsou nyní firmy DXC Technology, Trask, ISFG, NGSS, Total Service, Conceptica a Deloitte. Podle informací Lupy by se v dohledné době měla přidat IBM. Spolek nedávno jako open source vydal spisovou službu. O aliance v našem rozhovoru s Tomášem Knížkem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 8. 2020 19:21

    Jirka

    Tak hlavně aby to nebylo "kozel zahradníkem". IT konzultanti jako Deloitte nebo Accenture hledají optimální řešení pro zákazníka asi jako praktický lékař milerád doporučí levný generický lék svému pacientovi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).