Hlavní navigace

Ericsson v Česku zvýšil tržby. Díky 5G pro CETIN očekává výrazný růst

15. 11. 2021

Sdílet

5G vysílač O2 a CETINu Autor: Jan Sedlák

Česká pobočka švédské společnosti Ericsson loni dosáhla na tržby 352,5 milionu korun, meziročně jde o mírný růst. Zisk po zdanění činil 11,2 milionu.

Zajímavé věci se zřejmě budou dít ve výsledcích za letošek. Ericsson totiž vyhrál zakázku pro CETIN, kde v rámci upgradu na 5G nahradí bezdrátové prvky od Huawei. CETIN pro Lupu uvedl, že jde o investice v řádech miliard korun.

Ericsson podepsal s CETINem smlouvu na konci roku 2020 a s realizací se začalo v prvním čtvrtletí 2021. “Tato strategicky významná smlouva se plně promítne do výnosů příštích let,” informuje Ericsson v účetní závěrce.

“Smlouva o rádiové přístupové síti (RAN) pokrývá sto procent rádiové přístupové sítě společnosti CETIN v České republice, která se skládá ze 4600 lokalit v celé provozní oblasti společnosti CETIN a pokrývá dvě třetiny území České republiky. Dohoda podpoří cíl společnosti zvýšit svůj podíl na trhu RAN,” píše dále švédský dodavatel.

CETIN je pro Ericsson jedním z největších tuzemských zákazníků. Mezi další patří O2, České Radiokomunikace, T-Mobile a Vodafone.

“Rok 2020 byl rovněž úspěšný v oblasti řídících sítí a segmentu Telco Cloud, kde několik úspěšných projektů vyústilo v zavádění Telco Cloudu na českém trhu, a dále v oblasti mikrovlnných přenosů. Tyto projekty byly realizovány s našimi stávajícími zákazníky v rámci přípravy na zvýšení kapacity a uvedení nových 5G služeb na trh,” dodává Ericsson.

Modernizace sítě CETINu na 5G RAN od Ericssonu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.