Hlavní navigace

Etneteře se vyplácí změna vedení, loni navýšila tržby na 240 milionů a získala Škodu

23. 10. 2020

Sdílet

Etnetera

Softwarová společnost Etnetera ve fiskálním roce, který skončil v únoru 2020, dokázala navýšit tržby z loňských 203 na 240,44 milionu korun. Čistý zisk vyskočil z 12,9 na 21,26 milionu korun.

“Finanční kondice firmy byla na konci hospodářského roku nadprůměrná, což se potvrdilo při nástupu pandemie covid-19. Místo abychom začali uvažovat o propouštění, tak jsme pokračovali v náboru nových kolegů,” uvádí předseda představenstva Martin Palička. Firma zaměstnávala okolo 160 lidí. Klíčový byl kontrakt pro Škodu Auto (Škoda Connect).

“Od začátku března 2019 jsem se vrátil do pozice výkonného ředitele a zaměřili jsme se na zlepšení finančních výsledků společnosti a pokračování růstu. Jedním z prvních kroků bylo najmutí nového obchodního ředitele, kterým se stal Lukáš Kmínek. Změna nastala také na pozici technického ředitele, který se stal dlouholetý šéf deploymentu Martin Pohl. Zaměřili jsme se na rozšíření našich externích kapacit vývoje, díky čemuž jsme dokázali zvládnout zvýšený zájem o naše služby. Postupně také posilujeme regionální kancelář v Jihlavě,” doplňuje Palička.

Etnetera spadá pod skupinu Etnetera Group. Další firmy v ní obsažené rovněž rostly. Etnetera Motion se dostala na zhruba 83 milionů, Etnetera Activate na 30 milionů a Logicworx na 34 milionů. Součástí je rovněž z Etnetery vyčlenění Virtuplex provozující halu s virtuální realitou. Jeho tržby činily 10,6 milionu korun s mírným ziskem. Firma Future Productions zajišťující akci Future Port utržila 14,8 milionu a byla více než milion ve ztrátě. Kolem Etnetery se točí také VRgineers, BattSwap a AppSatori.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).