Hlavní navigace

Fajn Radio dostalo licenci na vysílání v šesti lokalitách

22. 7. 2021

Sdílet

Fajn Radio Autor: Media Bohemia

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licenci k šíření programu Fajn Radio prostřednictvím šesti vysílačů. Společnost Media Bohemia smí zahájit vysílání z lokalit Broumov (87,6 MHz/50 W), Trutnov (87,6 MHz/100 W), Náchod (87,6 MHz/50 W), Mladá Boleslav (87,6 MHz/100 W), Jičín (87,6 MHz/100 W) a Liberec (87,6 MHz/200 W). Vysílací rada to oznámila v tiskové zprávě o výsledcích aktuálního zasedání.

Licence zatím platí do 10. října 2025, což je podle platného zákona termín, kdy by teoreticky měly vypršet licence na analogové rozhlasové vysílání. Počítalo se totiž s tím, že vláda v mezičase rozhodne o přechodu na digitální rozhlasové vysílání.

Sněmovna na jaře schválila návrh poslance ODS Martina Kupky, podle něhož má vláda čas na vydání usnesení o přechodu na DAB+ do 10. října 2022. Pokud se tak nestane, analogové licence budou platit dál a nově udělené licence nebude nutné omezovat rokem 2025.

Vzhledem k tomu, že se téma na vládní ani parlamentní úrovni jinak neřeší, směřuje vývoj k tomu, že žádný přechod komerčních stanic na DAB+ nebude. Podporována bude jen digitální strategie Českého rozhlasu, který už provozuje celoplošnou DAB+ síť, ale ani on nebude opouštět vysílání na FM. Analogové a digitální vysílání budou podle všeho existovat souběžně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).