Hlavní navigace

GIBS: Ochranka pro Lipovskou nebyla protiprávní, věrohodnost jsme nezkoumali

12. 5. 2021

Sdílet

Hana Lipovská s policejní ochranou Autor: Česká televize

Generální inspekce bezpečnostních sborů uzavřela své zkoumání krátkodobé ochrany členky Rady ČT Hany Lipovské. „Prošetřením věci jsme došli k závěru, že v rámci přidělování krátkodobé ochrany a při její samotné realizaci nedošlo k protiprávnímu jednání ze strany policie,“ uvedla tisková mluvčí Ivana Nguyenová.

Televizní radní se v doprovodu dvou policistů v civilu objevila na dubnovém zasedání. Podle informací publikovaných týdeníkem Respekt se den před jednáním Rady ČT dostavila na policii, kde sdělila, že má obavu o svůj život, neboť se chystá zveřejnit závažné skutečnosti. Než policie vyhodnotila, zda je nebezpečí reálné, poskytla Haně Lipovské krátkodobou fyzickou ochranu.

„Policie, pokud získá informace o tom, že by mohlo dojít k ohrožení zdraví nebo integrity konkrétní osoby, musí konat tak, aby zamezila případnému hrozícímu nebezpečí, a to bezodkladně. Tedy ještě předtím, než je možno obdržené informace věrohodně ověřit v případě hrozícího nebezpečí z prodlení,“ vysvětlila Nguyenová.

Vyšetřování tedy bylo odloženo. „Věrohodnost tvrzení osoby (v této konkrétní situaci), které byla poskytována krátkodobá ochrana, nebyla nikterak ze strany GIBS prošetřována, neboť se jedná o osobu, která nespadá do věcné příslušnosti GIBS,“ dodala mluvčí policejní inspekce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).