Hlavní navigace

Global Payments má podle některých uživatelů globální výpadek

9. 6. 2021

Sdílet

Global Payments aplikace Autor: Printscreen, Lupa.cz

Někteří uživatelé platební brány Global Payments hlásí dnes výpadky. Na problémy s platbami upozornila své zákazníky například aplikace pro pohostinství Qerko. Firma zákazníkům doporučila dočasně provádět platby přes Apple Pay. Vyjádření Global Payments se Lupě získat nepodařilo, mluvčí firmy Ondřej Holoubek je na dovolené bez přístupu k internetu.

„Během dnešního dopoledne mohli naši zákazníci zaznamenat potíže s platbou Qerkem. Důvodem byl plošný výpadek naší platební brány Global Payments. Situaci jsme okamžitě vyřešili zprocesováním platby přes bránu ČSOB. Služby by měly v tuto chvíli fungovat normálně a bez potíží. Platba přes Apple Pay a přes stravenkové karty nebyla nijak dotčena,“ řekla Lupě mluvčí Qerka Tereza Vyhnanovská.

Querko své zákazníky na problémy s platbami upozornilo e-mailem.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Qerko své zákazníky na problémy s platbami upozornilo e-mailem.

Stížnost na výpadek služby se objevila i na Twitteru. Jeden z uživatelů upozornil na problém s platbami v Anytime carsharing a aplikaci pro platbu za parkování MPLA

Společnost MPLA Lupě potvrdila, že platební brána Global Payments je na jejich službě nefunkční. „Ano, potvrzujeme výpadek platební brány Global Payments. Při takovémto výpadku lze v aplikaci platit pouze palivovými kartami, Twistem nebo na fakturu,“ sdělila firma.

Platební společnost Global Payments provozuje kromě platební brány pro e-shopy i platební terminály a mobilní aplikaci, která dokáže terminály zcela nahradit. Mobilní platební službu určenou obchodníkům a malým živnostníkům spustila do ostrého provozu letos v zimě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).